Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- İTO Meclisi: - "Milletimiz, bu tür vahşi saldırılar karşısında her zamankinden daha fazla kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde, ortak değerlerini koruyarak var olmaya devam edecektir" - EGİKAD: - "Her şeye rağmen sağduyumuzu korumak zorundayız, birlik ve beraberliğimizden ödün vermemeliyiz"

İZMİR (AA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi ve Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), Ankara 'daki terör saldırısını kınadı.

Çalıştay için kentte bulunan İTO Meclisi üyeleri, başkentteki terör saldırısı nedeniyle olağanüstü gündemle toplandı.

Toplantının ardından İTO Meclis Başkanlık Divanı'ndan yapılan açıklamada, terör saldırısı lanetlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin millete saldıranlara hak ettiği cevabı misliyle vereceği belirtilen açıklamada, "Milletimiz bu tür vahşi saldırılar karşısında her zamankinden daha fazla kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde, ortak değerlerini koruyarak var olmaya devam edecektir. Terörün kökü kazınıncaya kadar üzerimize düşen ne varsa sonuna kadar yapmaya hazırız ve devletimizin yanındayız" değerlendirmesinde bulunuldu.

- EGİKAD'dan kınama mesajı

Ege İş Kadınları Derneğinden (EGİKAD) yapılan yazılı açıklamada, saldırıların ülkenin milli birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik olduğu bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hedef gözetmeksizin yapılan saldırı ancak barbarlıkla açıklanabilir. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Her şeye rağmen sağduyumuzu korumak zorundayız, birlik ve beraberliğimizden ödün vermemeliyiz."