Arkas Spor, Rusya seyahati için vize bekliyor

Arkas Spor, Rusya seyahati için vize bekliyor
Arkas Spor, Rusya seyahati için vize bekliyor
- İzmir temsilcisi Erkekler DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda Rus ekibi Belogorie ile oynayacağı karşılaşma nedeniyle yabancı oyuncularının vizelerinin çıkmasını bekliyor

İZMİR (AA) - Erkekler DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda 16 Aralık Çarşamba günü deplasmanda Rus ekibi Belogorie ile karşılaşacak Arkas Spor'un antrenör Glenn Hoag ve yabancı oyuncular için vize başvurusunun hala sonuçlanmadığı bildirildi.

Ligde 1 Aralık Salı günü İzmir'de oynaması gereken Belogorie maçını rakibinin Türkiye'ye gelmemesi nedeniyle yapamayan ve bu müsabaka için Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun kararını bekleyen Arkas Spor, gruptaki 3. karşılaşmasını 16 Aralık Çarşamba günü Rusya'nın Belgorod kentinde oynayacak.

Müsabaka için teknik ekipte ve takımdaki yabancılar için vize başvurusu yapan Arkas Spor'dan çeşitli evraklar istendiği bildirildi. İlk olarak vize için Rus ekibi Belogorie'den yazı istendiği, bunun temin edilmesine rağmen ıslak imzalı belge talep edildiği belirtildi.

Bu yazının da konsolosluğa verilmesine rağmen konsolosluğun ilk önce Rusya Voleybol Federasyonu'ndan daha sonra da Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yazı talep ettiği öğrenildi.

İstenilen her evrağı konsolosluğa ulaştıran Arkas Spor, vizelerin çıkmasını bekliyor.