Başbakan Davutoğlu İzmir'de

Başbakan Davutoğlu İzmir'de
Başbakan Davutoğlu İzmir'de
- Başbakan Davutoğlu, karayoluyla Bergama'ya geçişi sırasında kendisini selamlayan bazı vatandaşlarla sohbet etti

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir programı kapsamında Adnan Menderes Havaalanı'ndan karayoluyla Bergama'ya geçti.

Başbakan Davutoğlu, partisinin Bergama ve Buca mitinglerine katılmak için geldiği kentte, cuma namazını Adnan Menderes Havaalanı'nda kılarak karayoluyla Bergama ilçesine hareket etti. Konvoyu bir polis helikopteri de havadan izledi. 

Davutoğlu, Aliağa ilçesi Hacıömerli mahallesinde iki ayrı noktada yolda bekleyen vatandaşları selamlamak üzere durdu. Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, vatandaşlarla tokalaşıp kısa süreli sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.  

Başbakan Davutoğlu'nun oyuncak araba hediye ettiği bir çocukla ilgilendiği sırada AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turan da "Bunun gerçeğini, yerlisini biz yapacağız inşallah" dedi.

Bergama girişinde parti otobüsüne geçen Davutoğlu'na burada vatandaşlar tarafından vazo hediye edildi. Davutoğlu, parti otobüsünden yol kenarında bekleyen vatandaşları selamlayarak mitingin yapılacağı alana geçti. 

Davutoğlu'nun konvoyuna, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Nükhet Hotar ve Selçuk Özdağ ile AK Parti milletvekilleri ve milletvekili adayları da eşlik etti.