Başbakan Davutoğlu'ndan İzmirlilere "özel" mektup

Başbakan Davutoğlu'ndan İzmirlilere "özel" mektup
Başbakan Davutoğlu'ndan İzmirlilere "özel" mektup
- Davutoğlu, 7 Haziran'da desteğini istediği İzmir seçmenine, yatırımların da anlatıldığı özel bir mektup gönderdi - "Siz Kocatepe'den İzmir Körfezi'ne inen istiklal mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal ve ordularının zaferine ışık oldunuz" - "AK Parti olarak, İzmir'i ve sizleri, dünya üzerindeki gerçek gücünüzle buluşturarak, bir zafere daha kavuşturmaya hazırız. Gündoğdu Mitingi'ndeki muhteşem heyecan ve coşkunuz emniyetle ve güvenle geleceğe birlikte yürüyeceğimizin en büyük işareti oldu"

İZMİR (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçiminde desteğini istediği yaklaşık 2 milyon İzmir seçmenine, yatırımların da anlatıldığı özel bir mektup gönderdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yaptığı yazılı açıklamada, mektubun İzmirlilere ulaşmaya başladığını belirterek, "Biz sadece kentte yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde posta yoluyla ulaşması için çalışıyoruz. Toplam 2 milyon kişiye bu mektup yollanacak. Büyük bölümü gönderildi. Sayın başbakanımız İzmir'e büyük önem veriyor. Başbakanlık Ofisi'nde sık sık hemşehrilerimiz ile buluşacak. Hem kentin sorunlarına yakından vakıf olacak, hem de halkımız ile iç içe olacak" ifadesine yer verdi.

- "Güzelliğin ve estetiğin şehri İzmir" 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzasını taşıyan ve "Değerli İzmirli Kardeşim" diye başlayan mektupta, İzmir'in potansiyeli vurgulanarak, İzmir için güzelliğin ve estetiğin şehri nitelemesi yapıldı.

 İzmir'i "Ufuk Şehir" olarak tarif  eden Başbakan Davutoğlu, mektupta şunları kaydetti:

 "Siz Kocatepe'den İzmir Körfezi'ne inen istiklal mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal ve ordularının zaferine ışık oldunuz" ifadelerini kullanarak "AK Parti olarak; İzmir'i ve sizleri;  dünya üzerindeki gerçek gücünüzle buluşturarak, bir zafere daha kavuşturmaya hazırız. Gündoğdu Mitingi'ndeki muhteşem heyecan ve coşkunuz emniyetle ve güvenle geleceğe birlikte yürüyeceğimizin en büyük işareti oldu." 

 Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmirli seçmenlere gönderdiği mektubunda, şunları vurguladı:

"AK Parti olarak halkımızdan aldığımız güçle Cumhuriyetin 100. Yılı olan 2023'e odaklanmış bulunuyoruz. İzmir'in ihtiyaç ve talepleri her zaman birinci önceliğimiz olduğu gibi bugün de Orman ve Su İşleri Bakanımız, üst düzey yöneticilerimiz, nitelikli ve hizmet etmeye niyetli arkadaşımızla huzurunuzdayız, emrinizdeyiz...

Biz, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yaparken; ulaşımdan tarıma, sanayiden eğitim ve sağlığa büyük kaynaklar aktarırken, sizlerin refahını ve çocuklarınızın geleceğini düşündük... Bugün güzel İzmir'imizde Konak Tüneli'nden, Çandarlı Limanı'na, otoyollardan, körfez geçişine kadar her projemiz, İzmir'i ve sizleri güçlendirmek içindir. Artık, hepinizin bu güçten daha büyük pay alma zamanı gelmiştir."

Davutoğlu, AK Parti'nin 13 yıl önce Türkiye 'nin içinde bulunduğu olumsuz şartlarda duyulan endişe ve ümitlerden doğduğunu belirterek, " Özlemimiz, ülkümüz, gelecek rüyamız birdir. Bugün, kendi teknolojimizi üretmeye başlamışsak, öz kaynaklarımız ile kalkınan bir seviyeye yükseliyorsak; 'ortak bir ufuk' çizgisine sahip olduğumuzdandır. Elde ettiğimiz başarı 'önce vatan' ; 'önce insan' dediğimiz içindir. İzmir; güzelliğin ve estetiğin şehridir. İzmir, Anadolu'nun batısında birçok rengi kendi ahengi içinde taşıyan, farklı düşüncelerin saygı zemininde harmanlandığı bir şehirdir. Daha önce söz verdiğim üzere İzmir'e açtığımız Başbakanlık Ofisi ile bundan böyle bizzat İzmir'de olacağım" değerlendirmesinde bulundu.

Mektubunda, AK Parti olarak, İzmir'i dünya üzerindeki gerçek gücüyle buluşturacağını, bir zafere daha kavuşturmaya hazır olduklarını vurgulayan Başbakan Davutoğlu, şunları ifade etti:

"Siz İzmirliler, Smyrna'dan Osmanlı'ya ve Yeni Türkiye hedefine yön veren insanlar oldunuz. Çakabey oldunuz, Hasan Tahsin, Çakıcı Mehmet Efe oldunuz... Kocatepe'den İzmir Körfezi'ne inen istiklal mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal ve ordularının zaferine ışık oldunuz... Gündoğdu Mitingi'ndeki muhteşem heyecan ve coşkunuz emniyetle ve güvenle geleceğe birlikte yürüyeceğimizin en büyük işareti oldu. 

Bu güne kadar bize inanan; 'istikrar ve gerçek hizmet'e 'evet' diyecek, yüreği vatanı için çarpan sizleri, en samimi duygularımla kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."