Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: - "Çok değerli bir galibiyet aldık"

İZMİR (AA) - THY Avrupa Ligi C Grubu ilk maçında Barcelona Lassa'yı 71-62 mağlup eden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Çok değerli bir galibiyet aldık" dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, çok önemli bir rakibe karşı, THY Avrupa Ligi'ndeki ilk maçlarında galip geldikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Barcelona Lassa'nın geleneği olan ve bu sezon  çok ciddi yatırım yapan takımlardan biri olduğunu kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

"Böyle zor bir maçta kazanmak beni çok mutlu etti. Hücumda biraz telaşlıydık ama savunmada çok iyiydik. Zaten savunmada ortaya koyduğumuz performans, maçın kazanılmasında büyük etken. Rakibe açık alan, 2-3 hızlı hücum dışında fırsat vermedik. Hem ilerisi için hem de bugün için çok değerli bir galibiyet aldık."

Sarıca, üçüncü periyoda çok iyi başladıklarını ve rakiplerinin geri gelmesine izin vermediklerini belirterek, "Oyunun kontrolü hep bizdeydi. Zaten oyuncularıma kontrol bizde olduğu sürece kazanacağımızı söylemiştim" diye konuştu.

Taraftarın da "10 numara" bir görüntü verdiğini kaydeden Sarıca, "Takımı her zamanki gibi çok iyi desteklediler. Ancak salonla ilgili birkaç kelime etmek gerekiyor. Salonumuzu mutlaka Pınar Karşıyaka'ya yakışır hale getirmemiz gerekiyor. Takım olarak yükselirken, salonu da yukarı çekmemiz lazım" dedi.

Ufuk Sarıca, Joe Ragland ile ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Oyuncularımla ilgili konuşmuyorum. Ragland'ın antrenman eksiği var. Sakatlığının ardından salı günü bizimle antrenmana çıktı, onda da kaşı açıldı, talihsizliği de var. Ancak sadece Ragland için değil, bütün oyuncularım için daha fazla kat edeceğimiz yol var. Bireysellik bugün hiçbir şey, Ragland da takımın içine dahil olmak zorunda. Zaten bunu sağlayacak, o da takımın içinde olacak."