Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: - " Bu şartlar alında kazandığımız için mutluyuz ama müsabakadan çıkaracağımız dersler var" - Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Markovic: - "Küçük ayrıntılar maçın sonucunu belirledi, kazansak da adil olurdu"

İZMİR (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde Trabzonspor Medical Park'ı 74-71 mağlup eden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, " Bu şartlar altında kazandığımız için mutluyuz ama müsabakadan çıkaracağımız dersler var" dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, zor bir haftayı zor bir maçla tamamladıklarını söyledi.

Maçın genelinde sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

"Faul atışlarındaki düşük yüzdemiz tempo bulmamızı engelledi. Dış atış olarak da formda olmamamız ritmimizi bulmamızı engelliyor. Rakibimiz lige mağlubiyetlerle başlamasına rağmen iyi bir kadro yapısı var. Bu şartlar alında kazandığımız için mutluyuz ama müsabakadan çıkaracağımız dersler var. Taraftarımız bizi desteklemekten, alkışlamaktan yorulmadı ama faul kaçırmaya devam ettik. 16 faul kaçırarak tempo bulmak kolay değil, önümüzde 2 maç var, bir gün dinlendikten sonra o müsabakaların hazırlıklarına başlayacağız."

 

- Trabzonspor Medical Park cephesi

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Nenad Markovic ise kalite olarak iyi olmasa da mücadele açısından güzel bir müsabaka oynandığını kaydetti.

Üç sayılık atışların oranının maçın kaderini belirlediğini kaydeden Markovic, "Küçük ayrıntılar maçın sonucunu belirledi, kazansak da adil olurdu. Pınar Karşıyaka'yı tebrik ederim. Her maçı final havasında oynayıp, daha iyi olmaya çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.