Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: - "Savunma ve mücadele yönünden iyiydik" - Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Zdovc: - "Maçın sonunda hakemlerin kararıyla hayal kırıklığı yaşadık"

İZMİR (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde Royal Halı Gaziantep'i 67-65 mağlup eden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Savunma ve mücadele yönünden iyiydik" dedi.

Sarıca, karşılaşmanın ardından katıldığı basın toplantısında, Royal Halı Gaziantep'le çok çekişmeli geçen bir maç oynadıklarını söyledi.

Rakiplerinin 43 üçlük atışta 16 isabet bulduğunu kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

"3 sayılık atışlardan oldukça sayı buldular. Çok atış deneyen bir takıma karşı biraz zorlandık. Hücumda maalesef maç boyu ufak ufak kıvılcımlar oldu ancak devamlılığı yakalayamadık. Bunda dış oyuncuların düşük yüzdeyle şut atmasının etkisi vardı. Savunma ve mücadele yönünden iyiydik. 10 günde 4. maçımızı oynadık. Bu periyodu galibiyetle bitirmek önemliydi. Artık bir gün dinlendikten sonra önümüzdeki 2 maça bakacağız. Oyuncularımı kutluyorum." 

 

- Royal Halı Gaziantep cephesi

 

Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Jurij Zdovc ise hakemlerin maçın sonunda büyük bir hata yaptığını savundu.

"Pınar Karşıyaka maçı hak etmedi demek istemiyorum" diyen Zdovc, şöyle konuştu:

"Televizyon yayınını dikkatlice izledik ve ciddi bir hataydı. Son hücumda bitime 4 saniye kala top bizde olacaktı. Maçın genelinde iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Boş şutlar bulduk ve doğru zamanda doğru yerde boş atışlar yakaladık ancak bazılarını değerlendiremedik. Maçın sonunda hakemlerin kararıyla hayal kırıklığı yaşadık. Son pozisyonla ilgili konuşma fırsatı bile vermediler. Herkes hata yapabilir ama en azından konuşulabilir."

Öte yandan Royal Halı Gaziantep'in, bitime 13 saniye kala Pınar Karşıyaka'nın yaptığı hücumda yarı sahayı 8 saniyeden fazla sürede geçmesi nedeniyle itiraz etmek istediği ancak sürenin geçmesi nedeniyle bunun gerçekleşmediği öğrenildi.