Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: "Bu kadar komik hatalarla Panathinaikos'u yenemezsiniz" - Panathinaikos Başantrenörü Djordjevic: "Böyle bir maçı kazanmak önemliydi"

İZMİR (AA) - Basketbol THY Avrupa Ligi C Grubu'nda Panathinaikos'a 69-66 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Bu kadar komik hatalarla Panathinaikos'u yenemezsiniz" dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, galibiyetle ayrılmaları halinde THY Avrupa Ligi'ne devamlılık açısından önemli bir maçı kaybettiklerini söyledi.

"Çok tuhaf bir maç oldu" diyen Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kadar komik hatalarla Panathinaikos'u yenemezsiniz. Özellikle ikinci yarı Türk oyuncularla oynadık. Ellerinden gelen mücadeleyi gösterdiler ama tecrübemiz yeterli değildi. Üç sayılık atışlarla, faul atışlarında başarılı değildik. Bunlar üst üste gelince maalesef maç kazanmak mümkün olmuyor. Rakibimizin neredeyse orta sahadan 3 tane basketi vardı, bu da 9 sayı ediyor. Buralarda oynamak ve güçlü rakipleri yenmek için oynamak önemli. Kendi hatalarımız ve işlemeyen yerlerimiz var."

Sarıca, Can Altıntığ'ın geçen hafta talihsiz bir sakatlık yaşadığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bugün oynamak istedi, kendisine teşekkür ediyorum. Yapabileceğinin en iyisini yaptı. Kritik yerde atış kaçırdı ama kolay değil. Bugün Ragland ve Carter'ın sayısı yok. Son bölümü Türk oyuncularla oynadık. Böyle bir maçı buralara getirmek kolay değildi, ender görülecek maçlardan bir tanesiydi. Sonuna kadar maçın içinde olmak beni memnun ediyor. Taraftarımız da çok iyi destek verdi ve maç sonunda rakip takımı alkışladı. Takımın üzerinde geçen sezonki şampiyonluğun ardından biraz baskı olduğu gerçek. Bu kadar faul kaçırılmaz, kaçıran bir oyuncu grubuna sahip değiliz. Baskı altında kalıyorlar."

 

- Panathinaikos cephesi

 

Panathinaikos Başantrenörü Aleksandar Djordjevic ise pazartesi günü bazı oyuncularının sağlık sorunları yaşamasına rağmen bugün gösterdikleri performansın önemli olduğunu söyledi.

Atina'daki ilk maça göre savunmada ciddi sıkıntılar yaşamadıklarını kaydeden Djordjevic, şu ifadeleri kullandı:

"Rakibimizin atletik ABD'li oyuncularını iyi savunmak önemliydi. Bu maç karakter müsabakasıydı. Böyle bir maçı kazanmak önemliydi. Rakibimizin alan savunmalarına hazırdık, buna yönelik çalışmıştık. Savunma, onların oyunlarının önemli bir parçasıydı. Bu, zaferi iki kat önemli hale getirdi. Bizim amacımız Top 16'yı görmekti. Bu maçı unutup önümüzdeki maçlara hazırlanacağız. Taraftarın bizi karşılayış biçimi, jestleri... Gurur duyuyor olmalısınız. Bizim taraftarımız da 3 gün önce antrenmana gelerek bize destek oldu. Bu da bizim için çok önemliydi."