Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
- AK Parti Konak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kılınak: "Rusya'ya karşı bütün Müslüman alemini kıyama ve tepki vermeye davet ediyoruz"

İZMİR (AA) - AK Parti Konak İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği etkinlikle, Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat protesto edildi.

Konak Meydanı'nda toplanan ve Rusya aleyhine sloganlar atan grup adına açıklama yapan AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kemal Kılınak, Türkmenlerin, Esed ve destekçisi Rusya'nın büyük kıyımına maruz kaldığını söyledi.

Kılınak, terör örgütü DAEŞ'e yapıldığı iddia edilen askeri operasyonların asıl hedefinin, bölgedeki Türkmenler olduğunu vurgulayarak, "Rusya, katil Esed'in diktatörlüğünün devamını sağlamak maksadıyla savaş suçu işlemektedir. Esed yönetimine milyonlarca silah yardımı yaptığı, kara operasyonlarına hava araçlarıyla destek verdiği bilinen Rusya'ya karşı bütün Müslüman alemini kıyama ve tepki vermeye davet ediyoruz" diye konuştu.

"Yaşanan katliamda, sadece Esed ve destekçisi Rusya'nın rolü yoktur diğer yandan ülkemizin Bayırbucak Türkmenlerine lojistik yardımlarını dünyaya gammazlayan hainler de onlar kadar suçlu ve sorumludur" görüşünü dile getiren Kılınak, herkesi, Türkmenlere sahip çıkmaya davet etti.