Bayram alışverişi çarşı pazara canlılık getirdi

Bayram alışverişi çarşı pazara canlılık getirdi
Bayram alışverişi çarşı pazara canlılık getirdi
- İzmir'de tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda hazır giyimle başlayan bayram alışverişi, son iki günde şeker, çikolata, kahve, lokum, kuru yemiş ve kolonya gibi ikramlık ürünlerle üst seviyeye ulaştı

İZMİR (AA) - İzmir'de bayram alışverişi çarşı ve pazarlara canlılık getirdi. Esnaf , bayrama özel kampanya  ve indirimler yaptı. 

Tarihi çarşıda hazır giyimle başlayan bayram alışverişi, son iki günde şeker, çikolata, kahve, lokum, kuru yemiş ve kolonya gibi ikramlık ürünlerle üst seviyeye ulaştı. 

 Tarihi Kemeraltı, Ramazan Bayramı alışverişi sebebiyle yoğun günlerinden birini yaşıyor. Çocuklarına bayramlık, misafirlerine şeker ya da çikolata ikram etmek isteyenler kesesine uygun tezgah arıyor. Fiyatları kontrol eden vatandaşlar, ihtiyacı olan ürünü aldıktan sonra evinin yolunu tutuyor.

Giysi, ayakkabı, hediyelik eşya, çikolata, şeker, lokum, kolonya, kahve ve kuruyemiş gibi ikramlık ürünler satan tezgahlardaki fiyat çeşitliliği halkın ilgisini arttırdı. Çarşıdaki hareketlilik, esnafın yüzünü güldürdü.

Çarşıda şeker ve kuru yemiş satan esnaflardan İbrahim Süngücü, bu yıl şeker ve kuruyemiş fiyatların uygun olduğunu belirtti. 

Bayramlık giysi satan İsmail Şahin de çarşıda bayrama yaklaştıkça hareketliliğin arttığını söyledi.

Bayramlık şeker ve kolonya aldığını dile getiren Kutlay Özkan ise çarşıda fiyatların uygun olduğunu, önceki yıllara göre bir artış yaşanmadığını ifade etti. 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Ramazan

  ,

  Kampanya

  ,

  Kahve

  ,

  Ayakkabı

  ,

  esnaf