Bebeğini öldüren annenin yargılanmasına başlandı

Bebeğini öldüren annenin yargılanmasına başlandı
Bebeğini öldüren annenin yargılanmasına başlandı
- İzmir'de yeni doğan bebeğini balkondan atarak ölümüne neden olduğu iddia edilen annenin yargılanmasına başlandı - Anne Refika Gülkan A: "Kasti bir şey yapmadım. Çok pişmanım"

İZMİR (AA) - İzmir'de yeni doğan bebeğini evinin balkonundan atarak öldürdüğü iddia edilen anne, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı. 

İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Refika Gülkan A. ve avukatı katıldı.

Sanık anne savunmasında, lohusa bunalımı sonucu bu olayı yaptığını söyledi.

Olaydan pişmanlık duyduğunu ifade eden Refika Gülkan A, 2008 yılında geçirdiği trafik kazasında beyninde hasar oluştuğunu savunarak, şöyle devam etti:

"Bu olayın ardından dengem bozuldu. Kendimi boşlukta hissettim. Aileme birçok şeyi anlatamadım. Bir erkek arkadaşım vardı ondan hamile kaldım. İlişkimiz bitince psikolojim bozuldu. Olay günü tuvaletteyken bebek karnımdan birden klozete düştü. Baktığımda, ağlama sesi gelmiyordu. Annemin bu manzarayı görmesi benim ölümümden daha kötü olacaktı. Ağabeyime söylerse aile faciası yaşanırdı. Ben de balkondan aşağıya attım. Sonra gidip yatağa yattım. Cinsiyetini bile bilmiyordum, polislerden öğrendim. Kasti bir şey yapmadım. Çok pişmanım"

Mahkeme heyeti, sanığın ruh sağlığının tespiti için Adli Tıp Kurumunda müşahede altına alınması ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

- Olay

Konak ilçesi Halil Rifat Paşa Caddesinde 13 Ocakta bir evin balkonuna çıkan vatandaşlar, çıplak halde yerde hareketsiz yatan bebeği görünce durumu 112 Acil Servis ve polise bildirmiş, yapılan incelemede sabaha karşı doğduğu değerlendirilen bebeğin hayatını kaybettiği belirlenmişti. 

Olayın ardından inceleme başlatan polis ekipleri, bebeğin cesedinin bulunduğu binanın 4. katında bir kadının hamile olduğu bilgisine ulaşmış, suçunu itiraf eden Refika Gülkan A. tutuklanmıştı.