Bedensel engelli yazarın annesine "Yılın Annesi" ödülü

Bedensel engelli yazarın annesine "Yılın Annesi" ödülü
Bedensel engelli yazarın annesine "Yılın Annesi" ödülü
- Gediz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyan, bu sırada 3 kitap yazan bedensel engelli öğrencinin annesi, üniversite yönetimince "Yılın Annesi" seçildi

İZMİR (AA) - İzmir'de üniversite öğrenimi gören ve 3 kitap yazan bedensel engelli öğrencinin annesinin, üniversite yönetimince "Yılın Annesi" seçildiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Gediz Üniversitesi Gençlik Festivali'nin son gününde, konser veren Sertab Erener'in de katılımıyla düzenlenen törende, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Gökçe Nas Oğuzlar'ın annesi Sibel Oğuzlar'a, "Yılın Annesi" ödülü takdim edildi.

Doğuştan bedensel engelli olması dolasıyla 8 ameliyat geçirdiği, 9 yaşına kadar kucakta okula gittiği belirtilen Gökçe Nas Oğuzlar'ın, annesinin desteğiyle hayal ettiği bölümü kazanıp 3 de kitap yazdığı kaydedildi.

Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, şunları ifade etti:

"Sibel Hanım'ı, Gökçe Nas'ın elinden tutup kampüse getirirken ve kızının dersten çıkmasını beklerken her gördüğümde, bir annenin ne kadar güçlü bir yüreğe sahip olabildiğini de görüyordum. Üniversitemizde en anlamlı dersi bir eğitimci anne olarak kendileri verdi. Bu fedakarlık hepimize çok şey öğretti."

Anne Sibel Oğuzlar da "Evladımın yüzündeki bir tebessüm, bana yaşadığımız tüm zorlukları unutturuyor. Böyle bir evlada sahip olduğum için kendimi hep şanslı hissettim. İyi ki ben anneyim, iyi ki Gökçe Nas benim kızım" görüşünü dile getirdi.

Sertab Erener de anne ve kızını kutladı.

 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Sertab Erener

  ,

  kitap

  ,

  Konser

  ,

  engelli