Belediye meclis üyesinin iş yeri bastığı iddiası

Belediye meclis üyesinin iş yeri bastığı iddiası
Belediye meclis üyesinin iş yeri bastığı iddiası
- İzmir'de, CHP'li belediye meclis üyesinin, otopark yüzünden çıktığı ileri sürülen tartışma sonrası bir işyerini basarak çalışanları darbettiği iddia edildi - Olay, iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi

İZMİR (AA) - Karşıyaka ilçesinde, CHP 'li belediye meclis üyesinin, otopark yüzünden çıktığı ileri sürülen tartışma sonrası bir yerini basarak çalışanları darbettiği iddia edildi.

Oto kiralama işiyle uğraşan 31 yaşındaki Ece Küçük, gazetecilere açıklamasında, 6 Aralık'ta iş yerinde çalışan kişiyle yan komşularının otopark meselesi yüzünden tartıştığını belirtti.

Olaydan 2 gün sonra CHP Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Murat İpek'in de aralarında yer aldığı grubun, kendisi ve çalışanı Deniz Lekesiztürk'ü darp ettiğini iddia eden Küçük, olay sonrası polise şikayette bulunduğunu aktardı.

Olayın henüz savcılık aşamasında olduğunu belirten Küçük, bu süreçte davayı geri almaları için karşı tarafın baskı ve tehditlerinin artması üzerine gazetecilere açıklama yapmak zorunda kaldığını ileri sürdü.

Ece Küçük, can güvenliğinin olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Çocuğumu kaçırmakla, eşimi öldürmekle tehdit ettiler. Bu olaydan sonra psikolojim bozuldu. Bununla ilgili raporum var. Sonuçta kadına şiddet var ve kimseyi tutmadılar. Siyasi kariyerlerinin zedeleneceği endişesiyle sürekli beni ve ailemi tehdit ederek davacı olmamam gerektiği yönünde baskı yapıyorlar. Yolda tanımadığım insanlar beni çeviriyor, tehdit ediyor. İş yerimin önünde belinde silah gösteren adamlar dolaşıyor. 18 aylık oğlumu iş yerime getiremiyorum. Tartıştığımız yan komşumuz M.H, iş yerinin önünden bakıp, 'Bu çocuğun böbrekleri, korneaları satılır' diyor. Savcılığa, hayatımın tehlike altında olduğuna dair başvuruda bulundum ve dünden itibaren bana koruma verildi."

- "Şiddet kullanmadım"

Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Murat İpek ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını savunarak, "Bizim suçumuz yok. Karşı taraf, otomobillerin park edilmesi dolayısıyla uyarıda bulunan kızımı devamlı taciz etmiştir. Görüntüler kurgudur. Biz, kadına şiddet uygulamayız. Asıl biz mağduruz" diye konuştu.

- Güvenlik kamerası kaydı

Bu arada, iddiaya konu olan olayın güvenlik kamerası kayıtları, Ece Küçük tarafından gazetecilerle paylaşıldı.

Görüntülerde, aralarında CHP Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Murat İpek'in de yer aldığı grubun, iş yerinde masa ve sandalyeleri yumruklayıp, iş yerinde çalışan bir kişiyi darbediyor. Bu sırada olay yerine gelen iş yeri sahibi Ece Küçük, çığlık atarak polisten yardım istiyor. Gruptakiler, bunun üzerine Küçük'ün ağzını kapatıp dışarı çıkarmaya çalışıyor.