Belediye personeline işaret dili kursu

Belediye personeline işaret dili kursu
Belediye personeline işaret dili kursu
İZMİR (AA) - Mayıs ayı temasını "Kentte Engelli Birey Var" olarak belirleyen Konak Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında belediye personeline...

İZMİR (AA) - Mayıs ayı temasını "Kentte Engelli Birey Var" olarak belirleyen Konak Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında belediye personeline yönelik işaret dili kursu düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, eğitime belediyenin Halkla İlişkiler Müdürlüğü başta olmak üzere halkla temasının yoğun olduğu müdürlüklerde görevli personel katıldığı kaydedildi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da ilk derse girerek eğitim aldı.

Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi'ndeki salondaki kursun ilk dersine katılan ve işaret dili eğitimi alan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, engelliliğin bireysel değil toplumsal bir sorun olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdürdüklerini, özgün etkinliklerle engellilik konusuna dikkati çekmek istediklerini dile getirdi.

Pekdaş, belediye çalışanları ile engelli yurttaşlar arasındaki iletişimi daha sağlıklı noktalara getirmek adına açılan işaret dili kursu sayesinde hem iletişimi doğru kanallarla işler hale getireceklerini hem de verilen hizmete nitelik katacaklarına değindi.