Bergama'dan "acil una ihtiyaç var" kampanyasına destek

Bergama'dan "acil una ihtiyaç var" kampanyasına destek
Bergama'dan "acil una ihtiyaç var" kampanyasına destek
İZMİR (AA) - Bergama ilçesinde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın "acil una ihtiyaç var" kampanyasında toplanan bir tır dolusu...

İZMİR (AA) - Bergama ilçesinde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın "acil una ihtiyaç var" kampanyasında toplanan bir tır dolusu un Suriyeli sığınmacılara yollandı.

Bergama İmam Hatip Lisesi önünden yola çıkan yardım tırına ilişkin İHH İzmir Temcilcisi Rasim Çağlar, kamplarda kalan sığınmacılara ulaştırılmak amacıyla ülke genelinde başlatılan kampanya çerçevesinde Bergama'da 25 ton unun toplandığını belirtti.

En ufak bir yardımın dahi kıymetli olduğuna dikkati çeken Çağlar, "İHH olarak savaşın başladığı günden bu yana Suriyeli kardeşlerimize bugüne kadar 7 bin tır un yardımında bulunduk. Reyhanlı'da Kilis'te iki tane ekmek, iki tane de un fabrikamız var. Suriye'nin içerisinde ise 7 tane ekmek fırınımız var. Günlük 60 ton un kullanarak 350 bin Suriyeli kardeşlerimize ekmek üretiliyor. Elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Bizlere hayır desteklerinde bulunan tüm STK'lılara ve katkı veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından yardım tırı, Hatay'a yollandı.