Bilardoya ilgi artıyor

Bilardoya ilgi artıyor
Bilardoya ilgi artıyor
- Bilardo Federasyonu Başkanı Ercan: " Lisanslı sporcu sayımız 3 katına çıktı. Başarılı sporcuların ödül kazandığı turnuvalar yapılmaya başlandı. Bilardo Türkiye genelinde en fazla oynanan dördüncü spor dalı"

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ -  Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, bilardoya ilginin her geçen gün arttığını, lisanslı sporcu sayısının 3 katına çıktığını belirterek önümüzdeki dönemde hakkettiği değeri bulacağını söyledi.

Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılında faaliyet programlarında yer alan şampiyonalara devam ettiklerini, İzmir'de dün Artistik Bilardo Şampiyonası'nı tamamladıklarını, bunun öncesinde de 3 bant ve pool şampiyonalarının da birer ayağını gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Şampiyonalara ilginin her geçen gün arttığına dikkati çeken Ercan, şunları söyledi:

"Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonası çok güzel mücadelelere sahne oldu. Bu ayın sonunda Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek Serdar Gümüş ile Barış Cin finalde karşılaştılar. Onlardan Avrupa Şampiyonluğu bekliyoruz. Yüksek katılımla düzenlenen Türkiye şampiyonlarımıza izleyiciler de ilgi gösteriyor. Antalya'da yaptığımız 800 kişilik dev organizasyon televizyondan da naklen yayınlandı. Naklen yayınlar önümüzdeki dönemde de devam edecek, bu bizim için önemli bir gelişme."

- Yeni yönetimin 1 yılı geride kalıyor

Federasyon yönetimine 2014'ün Mayıs ayında göreve geldiklerini hatırlatan Ercan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Geriye dönük baktığımızda çok büyük hamleler yapıldığını görüyoruz. Lisanslı sporcu sayımız 3 katına çıktı. Başarılı sporcuların ödül kazandığı turnuvalar yapılmaya başlandı. Önümüzdeki şampiyonada vereceğimiz ödül dünya şampiyonluğu ödülünden fazla. Bununla Avrupa'ya ve dünyaya örnek oluyoruz. Camiamızdan büyük destek var. Biz de çok çalışarak buna layık olmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde bilardo hak ettiği değeri bulacak. Bilardo Türkiye genelinde en fazla oynanan dördüncü spor. Bilardonun özellikle gençlere ne kadar güzel bir spor olduğunu anlatmak istiyoruz. Böylelikle gençleri sanal uyuşmanın pençesinden kurtararak, onları hayatta bilgisayar başında değil de gerçek bir şey yapmalarını, spora yönlenmelerini sağlayarak misyonumuzu gerçekleştirmek istiyoruz."