Bingöl'de şehit olan polisin ismi Urla'da parka verildi

Bingöl'de şehit olan polisin ismi Urla'da parka verildi
Bingöl'de şehit olan polisin ismi Urla'da parka verildi
İZMİR (AA) - Bingöl'de şehit olan polis memuru Fatih Dik'in İzmir'in Urla ilçesinde isminin verildiği parkın açılışı yapıldı.Mareşal Fevzi Çakmak...

İZMİR (AA) - Bingöl'de şehit olan polis memuru Fatih Dik'in İzmir'in Urla ilçesinde isminin verildiği parkın açılışı yapıldı.

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Urla Belediyesi tarafından düzenlenen parkın açılışı için gelen konukları, şehidin babası Zekayi Dik karşıladı.

Urla Müftüsü Ali Ünal'ın okuduğu mevlit ve dualardan sonra Şehit Polis Fatih Dik Parkı'nın açılışı yapıldı.

Şehidin annesi Kadriye, babası Zekayi, anneannesi Dürdane ile kardeşleri Burak ve Kadri Dik zaman zaman ayakta durmakta güçlük çekti.

Törende kısa bir konuşma yapan baba Dik, "Şehit oğlumun ismi bu parkta yaşayacak. Parkta çocukların neşesi acımızı azaltacak" ifadelerini kullandı. 

Parkın açılışına CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cemil Erdemir, Urla Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Eski İzmir İl Emniyet Müdürü Halil Tataş, Urla Müftüsü Ali Ünal, muhtarlar ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Bingöl'de 21 Ekim 2015'te Karlıova Devlet Hastanesinden dönen emniyet görevlilerini taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu polis memuru Vedat Kılıçaslan şehit olmuş, Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılan iki polis memurundan Fatih Dik de şehit düşmüştü.