Bisikletli zabıta görev başında

Bisikletli zabıta görev başında
Bisikletli zabıta görev başında
- İzmir'de kaldırım işgalleri ve işportayla mücadelede daha etkin olmak için hizmete sokulan Bisikletli Zabıta Timi sayısı artırıldı

İZMİR (AA) - İzmir'de kaldırım işgalleri ve işportayla mücadelede daha etkin olmak için hizmete sokulan Bisikletli Zabıta Timi sayısı 10'dan 14'e çıkarıldı.

Karşıyaka Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, seyyar satıcılık ve kaldırım işgalleri ile daha hızlı ve etkin mücadele yürütebilmek için İzmir'de ilk kez Bisikletli Zabıta Timi kuran Karşıyaka Belediyesi, geçen yaz 10 kişi ile başlayan uygulamayı bu yaz 14'e yükseltti.

Kent düzenini korumak adına yüzlerce olaya müdahale eden ve yasal işlem yapan tim, bu yaz da kentin en işlek cadde ve sokaklarında seyyara ve işgale göz açtırmayarak, Karşıyakalılar'a rahat bir nefes aldıracak.

Bisikletli zabıtalar, sahil bandı başta olmak üzere, Alaybey, Aksoy, Tuna, Bahriye Üçok ve Bahariye mahallelerinde görev yapacak. Vatandaşların beğenisini kazanan uygulama her yıl 1 Haziran'dan, 30 Eylül 'e kadar devam edecek. Karşıyakalılar, zabıta ekiplerine 364 13 05 numaralı telefondan ulaşabilecek.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, geçen yıl hayata geçirdikleri Bisikletli Zabıta Timi'nin araçların giremeyeceği dar sokaklarda ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde görev yapacağını, uygulama ile kent içi ulaşımda bisiklet kullanımını özendirmenin yanında yakıt tasarrufu da sağlayacaklarını dile getirdi.