Bornova Kaynak Suyu Dolum Tesisi'nin temeli atıldı

Bornova Kaynak Suyu Dolum Tesisi'nin temeli atıldı
Bornova Kaynak Suyu Dolum Tesisi'nin temeli atıldı
İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Homeros Vadisi kaynak suyunun şişelenerek satışa sunulmasını sağlayacak Bornova Kaynak...

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Homeros Vadisi kaynak suyunun şişelenerek satışa sunulmasını sağlayacak Bornova Kaynak Suyu Dolum Tesisi'nin temelini attı. 

Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 7 milyon 600 bin lira maliyetle hayata geçirilecek saatte bin 500 damacana kapasiteli tesisin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, su ticareti yapanların önünü kesmeyi amaçlamadıklarını ve sadece fiyat istismarını önlemek istediklerini belirtti. 

Kocaoğlu, konuşmasında Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım'ın İzmir'e gelir gelmez barış mesajları vermeye başladığını ve bunun da umutlandıran bir gelişme olduğunu kaydetti. 

Binali Yıldırım'ın sözlerinde samimiyet aradığını ifade eden Aziz Kocaoğlu, "Bir yandan 'Allah rızası için şu kentin işlerini seçim malzemesi yapmayalım' diyeceksiniz, diğer yandan da her fırsatta bu kentin yerel yönetimine vuracaksınız. Sayın aday nedense, Türkiye 'nin en büyük, en nitelikli fuar kompleksinin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasına fena halde içerlemiş durumda" dedi. 

İzmir'in projelerinin görmezden gelindiğini savunan Aziz Kocaoğlu, Yıldırım'ın, İzmir Büyükşehir Belediyesinin sunduğu Körfez ÇED Raporu için "Yeterli değil. TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin kapsamlı bir çalışma yapması lazım" sözlerini de büyük bir şaşkınlıkla okuduğunu söyledi. 

 Kavga etmek, sataşmak gibi bir derdi olmadığını söyleyen Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesinin kente 11 yılda hükumetten daha fazla yatırım yaptığını savundu.