Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Buca'da düzenlenen anma etkinliğinde, Büyük Önder Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nu okuduğu görüntüler belediye binasının duvarına yansıtıldı

İZMİR (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı dolayısıyla Buca ilçesinde düzenlenen "Atam İzindeyiz" etkinliğinde, Buca Belediyesi binasının duvarına yansıtılan Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nu okuduğu görüntüler ilgiyle izlendi.

Anma etkinliği için belediye binasının önündeki meydanda toplanan İzmirliler, Türk bayraklarıyla "Ne mutlu Türk'üm" sloganı attı. Etkinlikte Atatürk'ün sevdiği şarkı ve marşlar çalındı. Bu sırada bazı vatandaşlar da eşlik etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nu okuduğu görüntüler belediye binasının duvarına yansıtıldı. Meydandaki çok sayıda vatandaş konuşmayı ilgiyle izledi. 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın 10 Kasım mesajı ile ile İzmirlilerin cep telefonlarıyla çekerek belediyeye ulaştırdığı "Atam izindeyiz" temalı videoları da izletildi. 

Etkinlik vatandaşların Gençliğin Atatürk'e Cevabı'nı birlikte okumasıyla sona erdi.