Buz pistinin engelli konukları

Buz pistinin engelli konukları
Buz pistinin engelli konukları
- İzmir'deki Buz Sporları Salonu'nda, perşembe günleri engelli gençlere eğitim veriliyor

İZMİR (AA) - İzmir'de, Buz Sporları Salonu'nda başlatılan eğitimlere katılan engelli gençler, performanslarıyla büyük takdir topluyor. 

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediyenin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda kente kazandırılan Buz Sporları Salonu, perşembe günleri özel konuklarını ağırlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü önderliğinde yürütülen proje kapsamında, engelli öğrencilere buz pistinde eğitim veriliyor. Deneyimli antrenörlerinin gözetiminde yapılan eğitimlerle engellilerin sosyal aktivitelerinin artırılması, rehabilitasyon çalışmalarının güçlendirilmesi ve fiziksel gelişimlerine destek sağlanması hedefleniyor. 

2012 yılından itibaren eğitimlere katılan öğrencilerden Korhan Kormaz ve Selin Durgut, gösterdikleri gelişimleriyle diğer arkadaşlarını da motive ediyor. Eğitmenlerinin eşliğinde dans figürlerini öğrenen Selin ve Korhan, nisan ayında İzmir'de düzenlenen Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası açılışında sergiledikleri performanslarıyla büyük beğeni toplamıştı.

Başarılı birer sporcu olma yolunda hızla ilerleyen engelli öğrenciler, gösterdikleri çaba ve performanslarıyla da büyük takdir topluyor.

Engelli öğrencilerin gösterdikleri çaba ve başarıları belediye tarafından madalya ile ödüllendiriliyor.