Buzda heyecan başlıyor

Buzda heyecan başlıyor
Buzda heyecan başlıyor
- Türkiye'nin dışında 6 ülkenin katılımıyla düzenlenecek Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman maçları yarın İzmir'de başlayacak - Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akay: - "Organizasyonu, buz hokeyimiz için çok iyi bir fırsat olarak görüyoruz"

İZMİR (AA) - ALİ KORKMAZ - Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Bülent Akay, yarın İzmir'de başlayacak Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman maçlarını önemli bir fırsat olarak gördüklerini bildirdi.

Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buz hokeyinde son dönemde önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını, yarın başlayacak Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman maçlarına da 6 aydan beri hazırlanıldığını söyledi.

Şampiyonayla ilgili 120 kişilik gönüllü bir ekibin olduğunu kaydeden Akay, şöyle konuştu:

"Organizasyonu buz hokeyimiz için çok iyi bir fırsat olarak görüyoruz. Son 3 maç Türkiye'nin en önemli yayın kuruluşlarından biri tarafından yayınlanacak. Biz de A Milli Takım olarak şampiyonluk bekliyoruz. Çok büyük bir şansımız var. Şampiyonaya ev sahipliği yapacak İzmir, sporu çok seviyor ve spor kültürü çok yüksek. O nedenle İzmirli sporseverleri karşılaşmaları izlemek üzere salona bekliyoruz. 7 ülkeden teknik ekipler ve hakemlerle yaklaşık 200 kişi turnuvada yer alacak."

-3. Klasman maçları

1-17 Mayıs'ta Çek Cumhuriyeti'nde 16 ülkenin katılımıyla yapılacak Dünya Şampiyonası dışında 3 klasmanda mücadelelerin yapıldığı buz hokeyinde, Türkiye'nin de yer aldığı 3. Klasman müsabakaları yarın İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları Salonu'nda başlayacak.

3. Klasman maçlarını lider bitirecek ekibin 2. Klasman B Grubu'na yükseleceği organizasyonda yer alan 7 ülkeden Türkiye, dünya sıralamasında en üst sırada bulunan ekip konumunda.

Türkiye'nin 41. sırada olduğu sıralamada Lüksemburg 42., Kuzey Kore 43., Birleşik Arap Emirlikleri 45., Gürcistan 47. ve Hong Kong 48. durumda bulunuyor.

Bosna Hersek ise henüz dünya sıralamasında yer almıyor.

Turnuvada yarın saat 13.00'te Kuzey Kore-Bosna Hersek, saat 16.30'da Lüksemburg-Gürcistan ve saat 20.00'de Hong Kong-Birleşik Arap Emirlikleri müsabakaları oynanacak.