Çeşme'de deniz temizliği

Çeşme'de deniz temizliği
Çeşme'de deniz temizliği
- Yıldızburnu'nda dalgıçlar, denize atılmış veya düşmüş kullanılmış eşyalar ile birikmiş atık çıkarttı

İZMİR (AA) - İzmir'in Çeşme ilçesinde dalgıçlar, denize atılmış otomobil lastiği ve aküsü, şişe, kullanılmış çeşitli eşya ve dipte biriken çöpleri çıkarttı.

Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesi öncülüğünde Yıldızburnu'nda Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran'ın da aralarında bulunduğu dalgıçlar denizin dibini tarayarak temizlik yaptı.

Dalgıçlar, denize atılmış veya düşmüş otomobil lastiği, araba aküsü, merdiven, kullanılmış çeşitli eşya, cam ve plastik şişeler ve suyun altında birikmiş çöp çıkarttı.

Denizden atık çıkartan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, insanlarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla etkinlikte yer aldıklarını belirterek, "Keşke elimiz boş olarak dalıştan dönebilsek. Denizlerimiz bizim geçmişten aldığımız miras ve geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza bırakacağımız emanettir. Bu emaneti koruyarak sahip çıkmamız gerekiyor" dedi.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise, turizm ilçesi olan Çeşme'nin temiz olan denizlerini sürekli koruması gerektiğini vurgulayarak, temizleme etkinliğine katılanlara teşekkür etti. 

Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak da ilçede gerçekleştirilecek olan Opti-Week yarışları öncesinde yapılan temizliğin yararını dile getirdi.