CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de
- Kılıçdaroğlu: - "Bu memlekette bu güzel ülkede, bu bereketli topraklarda refahı ve huzuru istiyorsak, bir araya gelmek zorundayız" - "Aslında biz milyonlarız fakat farklı partilere bölünmüşüz, gelin bölünmeyelim, bir arada olalım, bu güzel ülkeye huzur ve refahı getirelim, ben buna hazırım"

İZMİR (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memlekette bu güzel ülkede, bu bereketli topraklarda refahı ve huzuru istiyorsak bir araya gelmek zorundayız" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında İzmir'in ilçelerini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Kemalpaşa ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

Seçmenlerin 1 Kasım'da yapılacak seçimde sandığa gitmeden önce iyi düşünmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, yetki verilmesi halinde çiftçilerin mazotu 1 lira 80 kuruştan alacağını, emeklilere bayramda birer maaş ikramiye vereceklerini belirtti. 

Asgari ücreti bin 500 TL yapacaklarını anımsatan Kemal Kılıçdaroğlu, "Esnafa, köylüye, sanayiciye, emekliye sahip çıkacağım, bu ülkede adaleti sağlayacağım, refahı ve huzuru bu ülkeye getireceğim. Bir ülkede refah yoksa, huzur yoksa, hiçbir şey olmaz" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi adım adım gezdiğini ve vatandaşlarla bir araya geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Ben yetkiyi saraydan değil sizden almak istiyorum. Türkiye bir ateş çemberinden geçiyor, bu ülkeyi kimin yönettiği belli değil, düne kadar gittiler oturdular masaya biz çözüm üreteceğiz dediler. Sonra çıkıp kalktı dediler ki 'PKK bizi kandırdı', siz çocuk musunuz ya devlet yönetiyorsunuz. PKK sizi kandırdıysa siz nasıl bu ülkeyi yönetiyorsunuz, sonra kalktı paralel kandırdı, bir başkası kalktı Esed bizi kandırdı. Herkes sizi kandırıyorsa siz bu memleketi nasıl idare edeceksiniz. Bunlara ders vermek zorundasınız bu memlekette bu güzel ülkede, bu bereketli topraklarda refahı ve huzuru istiyorsak, bir araya gelmek zorundayız, ayrım yapmamak zorundayız, bir araya geleceğiz gücümüzü birleştireceğiz. Aslında biz milyonlarız fakat farklı partilere bölünmüşüz gelin bölünmeyelim, bir arada olalım, bu güzel ülkeye huzur ve refahı getirelim, ben buna hazırım."

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından partisinin Bergama'daki mitingine katılmak üzere ilçeden ayrıldı.