CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de
- Kılıçdaroğlu: - "Bir parti ülkeyi buraya getirdi. Ateş, kan, gözyaşı, terör, her şey var. İkinci bir partimiz daha var. Allah selamet versin o da her şeye 'hayır' diyor. Üçüncü partimiz var, o henüz Türkiye partisi haline gelemedi" - "Bir parti var Türkiye'yi yönetecek. Adam gibi yönetecek, ülkenin çıkarlarını savunacak. O partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi"

İZMİR (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi çıkarlarını savunacak, yönetecek tek partinin CHP olduğunu savunarak "Bir parti ülkeyi buraya getirdi. Ateş, kan, gözyaşı, terör, her şey var. İkinci bir partimiz daha var. Allah selamet versin o da her şeye 'hayır' diyor. Üçüncü partimiz var, o henüz Türkiye partisi haline gelemedi" dedi.

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği İzmir'de Çiğli, Karşıyaka, Bornova ve Bayraklı ilçelerini ziyaret etti. 

Karşıyaka ilçesinde çarşı girişinde konfeti ve meşaleler ile karşılanan Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden kalabalığa seslendi. 

Parlamentoda grubu bulunan 4 parti olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bir parti ülkeyi buraya getirdi. Ateş, kan, gözyaşı, terör, her şey var. İkinci bir partimiz daha var. Allah selamet versin o da her şeye 'hayır' diyor. Ne desek 'hayır' diyor. Üçüncü partimiz var, o henüz Türkiye partisi haline gelemedi. Onun da kendine göre sorunları var. Bir parti var Türkiye'yi yönetecek. Adam gibi yönetecek, ülkenin çıkarlarını savunacak. O partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, partililerin sık sık "Başbakan Kemal" sloganı atması üzerine "Slogan fena değil ama bunu nasıl gerçekleştireceğiz? Sandığa gidip oyumuzu kullanacağız, CHP'ye oyumuzu vereceğiz" dedi.

Daha sonra Bornova ilçesine geçen ve Cumhuriyet Meydanı'nda partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, kimsenin inancı ve etnik kimliğiyle dertleri olmadığını dile getirerek ülkeye hizmet etme ve ülkenin onurunu koruma amacında olduklarını kaydetti. 

Türkiye'nin dış politikasında yanlışlar yapıldığını savunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"2 milyona aşkın Suriyeli var. En fazlası da şimdi İzmir'de. Ölümü göze alarak gidiyorlar Batı'ya, başka ülkelere. Dikkat edin, hiç birisi 'ben Suudi Arabistan'a gideceğim, Katar'a gideceğim' demiyor. Hepsi diyor ki, 'Almanya'ya, Fransa'ya, Norveç'e, İsveç'e gideceğim'. Niçin? Oralarda insan hakları var, oralarda birinci sınıf demokrasi var. Bu ülkeye sözüm söz, birinci sınıf demokrasi getireceğim. Sevgili gençler size de sesleneyim, onlar 13 yıldır sizi potansiyel suçlu olarak görüyorlar, ben sizi bu ülkenin onuru, bu ülkenin gururu ve bu ülkenin geleceği olarak görüyorum."

Kılıçdaroğlu, Çiğli Egekent Yeni Park alanı ile Bayraklı Özkanlar semtinde yaptığı konuşmalarda da 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlara oy kullanmaları ve CHP'yi tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Öte yandan Çiğli ilçesindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası işçileri, bugün başlattıkları grevi, açtıkları pankartlar ve attıkları sloganlar ile Kılıçdaroğlu'na duyurmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu da işçilerin sorunlarıyla ilgileneceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu'na ziyaretlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, milletvekili adayları, belediye başkanları ve partililer eşlik etti.