CHP İzmir Milletvekili Balbay:

CHP İzmir Milletvekili Balbay:
CHP İzmir Milletvekili Balbay:
- "Ön seçimde oyumun ölçüsünü aldım. Oyumun ölçüsü İzmir'in her karışında iyidir, mücadele boyutundadır"

İZMİR (AA) - CHP 'den ön seçime giren CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "ön seçimde oyunun ölçüsünü aldığını, oyunun ölçüsünün İzmir'in her karışında iyi olduğunu" söyledi.

Karşıyaka ilçesinde bir kafeteryada ön seçimi değerlendiren Balbay, "7 Haziran seçimlerinde Türkiye 'de güneşin batıdan doğacağını" ifade etti.

Balbay, ön seçimde İzmir 2. bölgede CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu 'nun ardından en yüksek oyu aldığını belirterek, "Benim için İzmirlilerin bana verdiği çok büyük ödül ve sorumluluk, bunu gücüm yettiğince yükselterek taşıyacağım" dedi.

Ön seçim tartışmaları başladığında "en kötü ön seçim listesi, en iyi genel merkez listesinden daha iyidir" değerlendirmesinde bulunduğunu hatırlatan Balbay, şöyle konuştu:

"Ön seçimde binlerce üyenin sağduyusuyla ve ortak değerlendirmesiyle ortaya çıkan bir listenin sorumluluk, ortak akıl içerdiğini düşünüyordum, sandıklardan da bu çıktı. İzmir'in tüm bölgelerinden iyi oy alan tek adayım. 

Ön seçimde oyumun ölçüsünü aldım. Oyumun ölçüsü İzmir'in her karışında iyidir, mücadele boyutundadır. Bunu büyük bir sorumluluk olarak taşıyacağım."

Balbay'ın "arkamdaki sağlam kale" diyerek basın mensuplarıyla tanıştırdığı eşi Gülşah Balbay da "Ailesi olarak yanındayız, başarısını kutluyoruz" ifadelerini kullandı.