Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir programı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir programı
- AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım: - "Cumhurbaşkanımızı, Türkiye'nin en büyük stadı Atatürk Stadı'nda ağırlayacağız. Toplam tutarı 1 katrilyonu bulan eserlerin toplu açılışı yapılacak"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın yarın gerçekleşmesi planlanan İzmir programını ilişkin, "Cumhurbaşkanımızı, Türkiye'nin en büyük stadı Atatürk Stadı'nda ağırlayacağız. Toplam tutarı 1 katrilyonu bulan eserlerin toplu açılışı yapılacak" dedi.

Partisinin Menderes İlçe Teşkilatı üyeleriyle bir araya gelen Yıldırım, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın İzmir'e geleceğini hatırlattı.

"Türkiye'nin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı, memleket sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'a, İzmirlilerden yakışır bir karşılama bekliyorum" diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"İzmir'de yapılacak bu etkinlik, diğerlerinden biraz farklı. Cumhurbaşkanımızı, Türkiye'nin en büyük stadı Atatürk Stadı'nda ağırlayacağız. Toplam tutarı 1 katrilyonu bulan eserlerin toplu açılışı yapılacak. Eskiden bir şehre bakan geldiğinde, telefon edilir, (Bakana açılış yapacak bir yer bulun) denirdi. Şimdi birçok eser içinden açılış yapmak için tercihte bulunuyoruz."

Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, yatırımlar üzerinden kendileriyle yarışa girdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Kendi yaptıkları hizmetleri bir tarafa bizim yaptıklarımızı bir tarafa sıralayalım ve halka sunalım, halk kararını versin. Bu neyin yarışıdır. Rakamları dans ettirmekle, takla attırmakla bu iş olmaz. Biz, hayallerimizi anlatmıyoruz, yaptıklarımızı anlatıyoruz. 35 proje dedik, 7 tanesi bitti, 10 tanesi yapım aşamasında, geri kalanı da proje halindedir. Asıl olan yapılan hizmet, kimden gelirse gelsin takdir etmektir."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığında her aileye 600 lira sözü verdiğini hatırlatan Yıldırım, "O zaman da İzmir Belediyesi kendilerinde idi, ilk buradan başlasalardı. Şimdi (kredi borçlarını sileceğim) diyor. Şu an ellerinde olan banka var. Bu işe oradan başlasınlar, inandırıcılıklarını ortaya koysunlar. Biz kimseyle seçim vaadi yarışına giremeyiz. Biz az konuşur, çok iş üretiriz" diye konuştu.

Yıldırım, teşkilat mensuplarına yönelik, "Nasılsa iyi gidiyor diye rehavet içinde olmayın. Vitesi yükseltip daha iyisi için daha fazla çalışacağız. 7 Haziran'da destan yazacağız" dedi.

Binali Yıldırım, toplantının ardından esnafı ziyaret etti.