Demircidere Etnografya ve Anı Evi açılışı

Demircidere Etnografya ve Anı Evi açılışı
Demircidere Etnografya ve Anı Evi açılışı
İZMİR (AA) - Bergama ilçesindeki Demircidere Etnografya Müzesi ile Rasime Şeyhoğlu Anı Evi İzmir Valisi Mustafa Toprak tarafından açıldı. Demircidere...

İZMİR (AA) - Bergama ilçesindeki Demircidere Etnografya Müzesi ile Rasime Şeyhoğlu Anı Evi İzmir Valisi Mustafa Toprak tarafından açıldı. 

Demircidere yöresinde gelenek ve görenekleri ile yaşam tarzını anlatan tarihi eserlerin sergilendiği Demircidere Etnografya Müzesi ile Rasime Şeyhoğlu Anı Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, açılıştaki konuşmada, Bergama'nın Türkiye turizminde önemli bir yeri bulunduğunu bildirerek, köylerde tarihi değerlerin sergileneceği alanların varlığının önemine vurgu yaptı. Toprak, "Demircidere, yerli ve yabancı turiste kapılarını açan, gelen turisti evinde misafir eden bir yer. Demirciderede müzenin yanı sıra anı evi ve kütüphane hizmete girdi. İzmir'in farklı ilçelerinde bu zaman kadar 39 kütüphane ve 2 anı evi açan Rasime ve Recai Şeyoğlu'na verdikleri hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise Bergama'nın Helenistik dönemden günümüze uzanan birçok tarihi güzelliği bünyesinde bulundurduğunu ifade ederek, açılışı yapılan müze ve anı evinin turizme önemli katkı sağlayacağını kaydetti.