Engelsiz izciler, kamp yaptı

Engelsiz izciler, kamp yaptı
Engelsiz izciler, kamp yaptı
- İzmir Büyükşehir Belediyesince izcilik eğitimi verilen engelli öğrenciler, Gümüldür'deki yaz kampına katıldı

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından izcilik eğitimi verilen engelli öğrenciler, Gümüldür'deki yaz kampına katılarak, derslerde öğrendiklerini uygulama fırsatı buldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde izcilik eğitimi alan engelli öğrenciler, derslerde öğrendiklerini uygulamak ve izci arkadaşlarıyla kaynaşmak amacıyla "Engelsiz İzciler Kampı"nda bir araya geldi.

Gümüldür'deki kampta engelli izciler, aileleri ve yaşıtları engelsiz bireyler olmak üzere yaklaşık 100 kişi katıldı. 

Kamp süresince öğrenciler, sabah saat 07.00'de Şener Şen'in "Hababam Sınıf Tatilde" filmindeki sesi ve "Hababam Sınıfı" filminin müziği eşliğinde çadırlarından çıkıp spor yaptı, daha sonra kahvaltı, yüzme, gün içinde de resim heykel ve drama çalışmaları yaptı. 

İzmirli Engelsizciler'in, 27 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Sakarya'da düzenlenen uluslararası izcilik kampına katılacakları belirtildi.

Çocuklarının kamp yapmasına olanak sağlayan belediyeye teşekkür eden aileler " "5 gün boyunca çok güzel, neşeli ve huzurlu bir ortamda çocuklarımız çok mutlu oldu. Bu kampın bütün Türkiye 'ye örnek olmasını diliyoruz" şeklinde duygularını dile getirdi.