Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
-"Amatör spor kulüplerinin sorunlarının çözümü ve desteklenmesi için gereken çalışmaları yapacağım"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ve  AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Bornovalı amatör spor kulüplerine destek sözü verdi.

Amatör spor kulüpleri başkanları ve temsilcileri ile Bornova Büyük Park'ta bir araya gelen Yıldırım, sorunları dinledi.

40 ayrı kulüp temsilcisinin yer aldığı toplantıda konuşan Yıldırım, "Spordaki başarı şehrin aynasıdır. İzmir süper ligden düştü. Üzülerek söylüyorum İzmirli spor kulüpleri de ligden düştü. Bir ülkenin, bir kentin başarısı gücü, moral, motivasyon ve öz güveni ile orantılıdır" dedi.

Yıldırım, İzmir'in atıl kaldığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Suçlu aramıyoruz. İzmir'in ve Türkiye 'nin daha fazla kalkınması, daha fazla yatırım yapılabilmesi için istikrarın ve güçlü iktidarın altını çiziyorum. İzmir'e yakışan İstanbul ile yarışır olmak. Cumhuriyetin ilk yıllarında hep birinci sıradayken şimdi her alanda gerilerde kaldı. Biz bunu sizlerle değiştirebiliriz. 2011 seçimlerinde tüm darbe girişimlerine rağmen biz her üç İzmirli seçmenin birinden oy aldık. Bu küçümsenecek bir başarı değildir. Bizi İzmir'e bağlayan İzmir'e hizmet etmeye teşvik eden bir sonuçtur. Şimdi İzmir'den 2011 de bize verdiği desteği, 7 Haziran'da emanet verdiğimiz oylarımızı geri istiyoruz."

Kulüp başkanları, Binali Yıldırım'ın İzmir için partiler üstü bir konumu olduğunu dile getirerek destek vereceklerini açıklarken, Yıldırım da amatör spor kulüplerinin sorunlarının çözümü ve desteklenmesi için gereken çalışmaları yapacağının sözünü verdi.

Yıldırım, "İzmir'in bu durumundan memnun olanlar bize oy vermesin. İzmir bunu hak etmiyor, İstanbul ile yarışır durumda olmalı diyenler için biz buradayız. Emrinizdeyiz" dedi.

Toplantının ardından Bornova'nın farklı kesimlerinden temsilciler ile bir araya gelen Binali Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinin önemini anlattı.

Yıldırım, daha önceki Türkiye'nin atlattığı badireleri hatırlatarak koalisyon dönemlerinde yaşanan geriye gidişleri tekrar yaşamak istemediklerini söyledi.

Bu seçimin memleket meselesi olduğunu dile getiren Yıldırım, "Tüm hemşehrilerimizden sandığa gitmesini önemle istiyorum. Demokrasimize, memleketimizin geleceğine sahip çıkalım. Aynı gemideyiz bu gemi fırtınalardan geçip engin denizlerden güvenli limanlara götürmek hepimizin görevi. Vekaleti verirseniz bunu sizin adınıza sizin istediğiniz yönde yaparız. Biz 7 Haziran'da vatandaşın verdiği mesajı aldık, yaptıkları uyarıyı değerlendirdik ve bunun muhasebesini yaparak sizin karşınıza geldik" değerlendirmesinde bulundu.