Evde ziyaret edilen hasta memnun

Evde ziyaret edilen hasta memnun
Evde ziyaret edilen hasta memnun
- İzmir'de sağlık ekiplerince gerçekleştirilen "Evde Hasta Ziyareti" uygulamasında memnuniyet oranı yüzde 97,8 olarak belirlendi

İZMİR (AA) - İzmir'de, "Evde Hasta Ziyareti" projesi kapsamında ziyaret edilen hastalar, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Birlikten yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından planlanan ve şubat ayında uygulaması başlatılan projenin İzmir'deki ilk sonuçları alındı.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Genel Sekreterliğe bağlı sağlık tesislerindeki tüm yöneticiler, şubat, mart ve nisan aylarında 3 ayda taburcu edilen bin 711 hastayı evlerinde ziyaret etti. 

Ziyaretler sırasında hasta ve hasta yakınlarına yapılan anketlerde, hastaların tedavi ve bakım sürecinde hastanelerden memnuniyet oranı yüzde 97,8 olarak belirlendi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Birlik Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, randevu alma kolaylığı, sağlık kuruluşlarının temizliği, hizmet hızı, çalışanların güler yüzlü olması, tedavilerde yeterli açıklama yapılması ve tedavinin fayda sağlaması gibi kriterlerin ankette hastalara sorulduğunu kaydetti. 

Hastanelerde tedavi gören hastaların eleştirilerini, isteklerini dinlediklerini vurgulayan Erbaycu, "Ziyaret ettiğimiz hasta ve yakınlarının fikir, istek ve düşüncelerinin yapmış olduğumuz anketler ile rakama dökülmesi, hastanelerde hasta memnuniyeti konusundaki hedeflerimize ne denli ulaştığımızın bir göstergesi olmakla beraber bundan sonraki çalışmalarımızda da yol gösterici olacaktır" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Kamu

  ,

  kuzey

  ,

  Birlik

  ,

  açıklama

  ,

  hizmet