Fuar İzmir, iki fuara ev sahipliği yapıyor

Fuar İzmir, iki fuara ev sahipliği yapıyor
Fuar İzmir, iki fuara ev sahipliği yapıyor
İZMİR (AA) - Fuar İzmir'de, "21. Yapı Fuarı" ile "Gıda ve Gıda Teknolojileri" fuarı açıldı.Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, gıda...

İZMİR (AA) - Fuar İzmir'de, "21. Yapı Fuarı" ile "Gıda ve Gıda Teknolojileri" fuarı açıldı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, gıda sektöründeki kuruluşları bir araya getiren Foodex 2015'in açılış töreni, gerçekleştirildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, asrın en büyük sorununun çevre ve gıda olduğunu belirterek, gıdanın sağlıklı bir şekilde üretilerek halka ulaştırılması gerektiğini vurguladı. 

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı projelerle çiftçilere üretim noktası destek olduklarını anlatan Aydoğan, "Tüm bu çalışmalarımızı daha güzel, sağlıklı gıda ve çiftçimizi, üreticimizi desteklemek için yapıyoruz.  Dünyada açlığın ve az üretimin yaygın olduğu bir ortamda biz aslında bu konuda şanslı bir ülkeyiz. İyi bir planlama ile gerek hayvancılıkta gerek tarımda başarı sağlayabiliriz. Büyükşehir de yatırım ve desteklerini bunun için gerçekleştiriyor. Biz her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanındayız" dedi.     

Foodex 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı'nın organizasyonunu gerçekleştiren Gençiz Fuarcılık'ın Genel Müdürü Osman Gençer ise, fuarın sektör ürünlerine ve markalarına değer katacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi ile İzmir Pastacılar ve Fırıncılar Derneği'nin yaptığı 10 metrelik pasta kesildi. 

- Yapı sektörü İzmir'de buluştu

YEM Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen 21. Yapı Fuarı-Turkeybuild İzmir 2015 ise Fuar İzmir'in A holde ziyaretçilerini ağırlıyor.

250 katılımcının yer aldığı fuar, 8 Kasım'a kadar 10.00-19.00 saatleri arasında açık olacak. Katılımcı firmalara iş fırsatları sunan Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, ziyaretçiler için de farklı seçenekleri bir arada bulabilecekleri özel bir platform şeklinde dizayn ediliyor. Yapı dünyasındaki yenilik ve teknolojilerin sektöre sağladığı tüm imkanları sergileyen fuar, Ege ve Akdeniz'in en büyük sektörel buluşması olarak yerini alıyor.