Futbol: "Kalimerhaba Cup"

Futbol: "Kalimerhaba Cup"
Futbol: "Kalimerhaba Cup"
- Altınordu: 2 - Galatasaray: 3 - Galatasaray turnuvada birinciliğe ulaştı

İZMİR (AA) - Altınordu'nun ev sahipliğinde 15 yaş altı takımlarının katılımıyla düzenlenen Türk-Yunan Dostluk Turnuvası "Kalimerhaba Cup" finalinde Altınordu'yu 3-2 mağlup eden Galatasaray birinci oldu.

Altınordu'nun Selçuk-Efes Tesisleri'nde cuma günü başlayan turnuvanın son gününde yarı final ve final müsabakaları oynandı.

Yarı finalde Yunan ekibi Atromitos'u 5-0 mağlup eden Altınordu ile bir diğer Yunan temsilcisi PAOK'u 1-0'lık skorla geçen Galatasaray finale yükseldi.

30'ar dakikalık 2 devre halinde oynanan final müsabakasının ilk yarısını Altınordu, Gökberk ve Mustafa'nın golleriyle 2-0 üstün tamamladı. İkinci devrede Mustafa Kapı ve Mustafa Fettahoğlu'nun golleriyle 2-2 beraberliği yakalayan Galatasaray, Mustafa Kapı ile bulduğu golle üstünlüğü ele geçirdi: 3-2. İki takımın skoru değiştirme çabası sonuç vermeyince Galatasaray, Altınordu'yu 3-2 yenerek "Kalimerhaba Cup"ta birinciliğe ulaştı.

Turnuvanın en iyi oyuncusu Galatasaray'dan Mustafa Kapı seçildi.

Altınordu ile Galatasaraylı futbolcular sahaya birlikte taşıdıkları "Dostluk için futbola bir şans ver" yazılı pankartla çıktılar.

 


  ETİKETLER:

  Galatasaray

  ,

  İzmir

  ,

  YAŞ

  ,

  Kapı

  ,

  Final

  ,

  şans