Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Kaner:

Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Kaner:
Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Kaner:
- "Çok güçlü rakiplerle oynayacağız, çok zevkli karşılaşmalar olacak"

İZMİR (AA) - Türkiye Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Ömer Kaner, 2016 FIFA Futsal Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde güçlü rakiplerle karşılaşacaklarını ve seyirciler açısından eğlenceli geçecek maçlardan iyi sonuçla ayrılmak istediklerini belirtti. 

Kaner, İzmir'de oynanacak 2016 FIFA Futsal Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 3. Grup maçları öncesinde bir otelde düzenlediği basın toplantısında, kentin daha önceki karşılaşmalarda kendilerine uğurlu geldiğini ve yarın oynayacakları Sırbistan maçını kazanmak istediklerini söyledi. 

Türkiye'nin futsalda Avrupa'nın ilk 18'i içerisinde olduğunu aktaran Kaner, "Yarın Sırbistan'la karşılaşacağız. Rakiplerimizden Rusya Avrupa şampiyonu ve bünyesinde 4-5 tane iyi oyuncu var. Sırbistan da güçlü bir ekip, biz de iyi bir takımız. Finlandiya ise son yıllarda kendini aşan bir çıkış yaptı. Çok güçlü rakiplerle oynayacağız, çok zevkli karşılaşmalar olacak. Ümit ediyorum ki oyuncularımız buradan iyi bir netice alacaktır" diye konuştu. 

Kaner, dünya genelinde iyi takımlarda oynayan futbolcuların futsalın altyapısından yetiştiğini anlatarak, Türkiye Futbol Federasyonu'nun futsalı ilköğretim çağındaki çocukların oynaması için girişimlerde bulunduğunu belirtti. 

Avrupa'da futsala yoğun ilgi olduğunu ifade eden Kaner, Türkiye'de de bu ilgiyi beklediklerini anlatarak herkesi karşılaşmayı izlemeye davet etti. 

Bir gazetecinin Türkiye ile Rusya arasındaki gerginliğin müsabakaya yansıyıp yansımayacağını sorması üzerine Kaner, "Sporla uğraşmamız gerektiğini düşünüyoruz, diğer taraf bizi pek fazla ilgilendirmiyor" dedi. 

 

- Karşılaşmalar

Elemelerde yarın saat 17.00'de Rusya-Finlandiya, saat 19.15'te ise Türkiye-Sırbistan maçları oynanacak.

28 takımın dörderli 7 gruba ayrıldığı, tek devreli lig usulüne göre oynanacak eleme maçlarında gruplarını birinci tamamlayacak takımlar, 10 Eylül-2 Ekim 2016'da Kolombiya'da düzenlenecek finallerde mücadele etmeye hak kazanacak.

Gruptaki diğer 2 günün programı şöyle:

11 Aralık Cuma:

17.00 Sırbistan-Rusya 

19.15 Türkiye-Finlandiya

13 Aralık Pazar:

17.00 Finlandiya-Sırbistan

19.15 Rusya-Türkiye

Karşılaşmalar Halkapınar Spor Salonu'nda ücretsiz olarak takip edilebilecek.