"Gebelikte Ağız ve Diş Sağlığı" eğitimi

"Gebelikte Ağız ve Diş Sağlığı" eğitimi
"Gebelikte Ağız ve Diş Sağlığı" eğitimi
İZMİR (AA) - Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları,...

İZMİR (AA) - Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları, gebelere yönelik Ağız ve Diş Sağlığı konusunda eğitim veriyor.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde, takipleri yapılan anne adaylarına "Gebelikte Ağız ve Diş Sağlığı" eğitimi verildi.

Pedodonti Uzmanı Canan Gürbüz Sarıgöl, gebelikte meydana gelen hormonal değişimlerin tükürük yapısındaki etkisi nedeniyle diş sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti. 

Gebelerin kalsiyum ve fosfor açısından zengin gıdalarla beslenmeleri ve hamilelikten önce diş hekimine mutlaka gitmeleri konusunda uyarılarda bulunan Sarıgöl, eğitimde doğru diş fırçalama tekniklerine değinirken, çocukların dişleri çıktıktan sonra da bakımı ve temizleme teknikleri konusunda bilgiler verdi.

Gebelere, eğitim sonunda diş fırçası ve macunu dağıtıldı.