Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- İzmir'deki sivil toplum örgütleri, dernek, vakıf, oda temsilcileri, 7 Haziran'daki genel seçimde AK Parti'den milletvekili görmek istediği aday adayları için sandığa gitti

İZMİR (AA) - İzmir'deki sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıf ve oda temsilcileri, 7 Haziran'daki genel seçimde AK Parti 'den milletvekili görmek istediği aday adayları için sandığa gitti.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Merkezi'nin kararıyla tüm Türkiye 'de sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar ve toplumun tüm örgütlü yapılarının genel seçimde görmek istediği milletvekili adaylarının isimlerini belirlediğini anlattı.

Delican, burada sadece aday adaylarıyla ilgili bir sınırlamanın olmadığını, "AK Parti'de kimi vekil görmek istiyorsunuz?" sorusunun cevabının da arandığını belirttti.

Kentte 96 bin civarında sivil toplum örgütü temsilcisi olduğunu, AK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi'nde kurulan sandığa gitme oranının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Delican, "Toplumun belli kanaat önderlerinin bu konudaki fikirlerini merak ettiğimiz için böyle bir çalışma yaptık. Güzel bir katlıım var. Partimize büyük bir teveccüh var, bundan da memnunuz. Akşama doğru sandıkları toplayıp Ankara 'ya göndereceğiz" diye konuştu.