Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir İl Başkanı Delican, CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti - Delican: "Önemli olan bizim bu dostluğumuzun diğer partilerle de oluşması. İzmir hoşgörü kentidir. İzmir'de kavgacı ve yukarıdan dille halkta karşılık bulamazsınız" - CHP İzmir İl Başkanı Serter: "Siyasi ortamda rakip partilerin ufak tefek atışmaları olacaktır. Bunlar seçim döneminde de olacaktır ama her zaman centilmence yürüyeceğiz"

İZMİR (AA) -  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'i ziyaret etti.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı yöneticileri ile CHP İzmir İl Başkanlığı'na gelen Delican, 3 ay önce göreve atanan Serter'e nezaket ziyaretinde bulundu, seçim hazırlıkları nedeniyle ziyaretinin gecikmeli gerçekleştirdiğini belirtti.

Siyasi yarışta zaman zaman sert söylemler olabildiğini ancak her zaman centilmen tavır içerisinde olacaklarını vurgulayan Delican, "Önemli olan bizim bu dostluğumuzun diğer partilerle de oluşması. İzmir hoşgörü kentidir. İzmir'de kavgacı ve yukarıdan dille halkta karşılık bulamazsınız. Bunun diğer partilere örnek olarak istiare kültürünün artmasını diliyorum" dedi. 

CHP'nin yaptığı önseçimin önemini dile getiren ve Serter'i tebrik eden Delican, "AK Parti olarak en iyi adaylarla yola çıkacağız. CHP'deki arkadaşlarımızın biraz daha yoğun çünkü Genel Başkanları İzmir'den aday... Bu süreçte siyasette  mutlaka karşı karşıya geleceğiz ama birbirimizi kıracak söylemlerde bulunmayacağız" diye konuştu.

Ziyareti nedeniyle Delican'a ve il yöneticilerine teşekkür eden CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter de "Siyasi ortamda rakip partilerin ufak tefek atışmaları olacaktır. Bunlar seçim döneminde de olacaktır ama her zaman centilmence yürüyeceğiz. İzmir'in daha da gelişmesi için çabalıyoruz" ifadesini kullandı.