Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı Kocabıyık: "Milletvekili seçildikten sonra ilk işim Aziz Kocaoğlu'ndan randevu almak olacak"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık, milletvekili seçildikten sonra ilk iş olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan randevu almak olacağını söyledi.

Milletvekili Adayı Talip Uzun ile birlikte Çeşme'de meslek örgütü temsilcileriyle bir araya gelen Kocabıyık, yaptığı açıklamada siyasete yeni bir bakış açısı kazandıracağını, her şeye rağmen barış dilini kullanacağını ifade etti.

Kavganın kimseye faydasının olmadığını anlatan Kocabıyık, "Milletvekili seçildikten sonra da ilk işim Aziz Kocaoğlu'ndan randevu almak olacak. Karşılıklı derin kırgınlıklar olmasına rağmen bunu yapacağım, 'gel birlikte İzmir için bir şeyler yapalım' diyeceğim. Partimden tepkiler gelse dahi bunu yapacağım. Barış dilini hakim kılacağım" dedi.

İzmir'de düzenlenen Kitap Fuarı'na çok yoğun ilgi olduğunu da dikkati çeken Kocabıyık, Türkiye'nin kitap çeşitliliği açısından dünyada 11, kitap ekonomisi açısından da 12'inci sıraya yükseldiğini söyledi.

Kocabıyık, "Bu haldeyken bizim demokrasimiz ne geriye gider ne darbe alır, aksine daha da güçlenir. Kitap okunan bir ülkede demokrasiye hiçbir şey olmaz" dedi.

AK Parti iktidarının olmadığı bir Türkiye'yi hayal etmek dahi istemediğini söyleyen Kocabıyık, bugün çeşitli vaatlerde bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 'nun koalisyon hükumetinde görev aldığı zaman bu vaatleri tek başına iktidar olunması halinde yerine getireceğini bahane ederek sözünden döneceğini iddia etti.  

Milletvekili adayı Talip Uzun ise CHP'nin vaatlerinin İzmir'de etkili olacağına inanmadığını belirtti.

Uzun, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu'nun vaatlerine CHP'yi hiç görmemiş şehirlerdeki insanlar belki bir nebze kanabilir. Ama İzmirliler CHP'nin hiçbir şey yapamayacağını çok iyi biliyor, çünkü yıllardır yerel yönetimde bizzat yaşadılar."