Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili adayı Ceyhun: "İzmir için Türkiye için koşturan adam olacağım"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir milletvekili adayı Ozan Ceyhun, İzmir için Türkiye için koşturan adam olacağını belirtti.

Buca ilçesinde partililer ve vatandaşlarla buluşan Ceyhun, esnaf ziyaretinde bulundu.

12 Eylül döneminin Türkiye'ye küstürdüğü insanları AK Parti'nin Türkiye'ye kazandırdığını dile getiren Ceyhun, o kişilerden birinin de kendisinin olduğunu belirterek, "Türkiye için koşturan bir neferdim. Şimdi İzmir için Türkiye için koşturan adam olacağım" dedi.

Vatandaşlara Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti'nin Türkiye'nin çehresini değiştirdiğini, ülkenin önündeki engelleri kaldırdığını anlatan Ceyhun, şöyle konuştu:

"Hep beraber İzmir'e hizmet edeceğiz. İzmir'e hizmet, Türkiye'ye hizmet demek. Geleceğimize, güzel günlere, sağlıklı günlere, çocuklarımıza hizmet etmek demek. İzmirlilerin beni tanıdıkça bağrına basacağını, kendileri gibi biri olduğumu göreceğini biliyorum. Benim gibi birinin; doğrunun ve geleceğin AK Parti'de olduğunu söylüyor olması çok önemli. Bunu anlayacaklarından şüphem yok."

-"1 Mayıs provokasyonlar platformu olmamalı"

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Türkiye'nin yakın tarihi açısından hem acılara hem de özgürlüğe sembol olmuş önemli bir tarih olduğunu dile getiren Ceyhun, geçmişin Türkiye'sinden sıyrılarak sosyalleşen ve demokratikleşen Türkiye için 1 Mayıs kutlamalarının artık bir kaos yaratma amaçlı eylem günü olmaktan çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Ceyhun, Kutlamalar, Avrupa'da olduğu gibi tüm çalışanların haklarının ve iş koşullarının daha iyi düzeye gelmesi için değerlendirdiğimiz sohbetlerin yapıldığı huzurlu ve eğlenceli bir tatil günü haline dönüştürülmeli.  Marjinal grupların provokasyonların platformu olmamalı" dedi.