Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: "Bu seçimi partiler üstü düşünelim. Ülkemizin birliği, beraberliği için, vicdanımızın sesini, bebeklerimizin, çocuklarımızın geleceğini düşünelim, ondan sonra oy verelim" - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Binali Yıldırım, İzmir'den hiç çıkmadı, çıkmaya da niyeti yok. Burası benim evim"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, 7 Haziran'daki milletvekili genel seçiminde Türkiye 'nin geleceğinin oylanacağını belirterek, "Bu seçimi partiler üstü düşünelim. Ülkemizin birliği, beraberliği için, vicdanımızın sesini, bebeklerimizin, çocuklarımızın geleceğini düşünelim, ondan sonra oy verelim" dedi.

Hotar, Gaziemir ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, kendilerini destekleyen partililerin emekleriyle AK Parti 'nin bugünlere geldiğini vurgulayarak,  herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Bu seçimin diğer seçimlerden çok farklı olduğunu anlatan Hotar, "Ülkemizin geleceğinin oylanacağı, çocuklarımızın gelecekte nasıl bir Türkiye'de yaşaması gerektiğinin belirleneceği bir seçime gidiyoruz. Bağımsız, daha demokratik, sivil bir anayasayla yönetilen, birlik beraberliğin devam ettiği bir Türkiye'yi mi tercih edeceğiz, yoksa yine hazinesi çarçur edilmiş, popülist vaatlerle darma duman edilmiş, IMF'nin kapısında nöbet tutar hale gelecek bir Türkiye'yi mi tercih edeceğiz. İşte bunun kararını vereceğiz" diye konuştu.

 İzmirlilerden bu seçimi partiler üstü düşünmelerini isteyen Nükhet Hotar, "Ülkemizin birliği beraberliği için vicdanımızın sesini, bebeklerimizin, çocuklarımızın geleceğini düşünelim ondan sonra oy verelim" dedi.

-"Kimse sevinmesin"

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ise "Binali Yıldırım aday olmadı diye kimse sevinmesin. 'İzmir'e dönüp bakmayız' diyenlere buradan selam olsun. Binali Yıldırım, İzmir'den hiç çıkmadı, çıkmaya da niyeti yok. Burası benim evim" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hotar ve Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış kurdelesini kesti.