Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir milletvekili adayı Turhan: "Devleti anonim şirket mantığı ile çalıştırmamız gerekiyor"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir milletvekili adayı İbrahim Turhan, yatırımcıların izinler ve yönetmeliklerle uğraştırılmaması gerektiğine dikkati çekerek, "Devleti, anonim şirket mantığı ile çalıştırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmaları kapsamında Bergama ilçesindeki sera işletme sahipleri ile bir araya gelen Turhan, işletmeleri inceledi.

Ege Bölgesi Gelişim Projesi hakkında bilgi veren Turhan, bu proje ile İzmir'in bir inci olacağını belirtti.

Türkiye 'nin AK Parti hükümetleri öncesinde kötü bir ekonomi ile yönetildiğini dile getiren Turhan, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz 12 yılda biz önceliğimizi devletin işleyişine verdik. Çünkü devlet kuvvetli olmayınca millette kalkınamaz. Devletin borçlarını ödedik. Üstüne üstlük borç verecek hale geldik. Şimdi sıra yatırıma üretime geldi. Yani ve aşa geldi. Bu dönem çalışan için, üreten için, yatırım yapan için daha fazla imkanımız olacak. GAP'a yapılanın aynısı EGEGEP ile İzmir'e de yapılacak. 501 tane projemiz var.

Yatırım ülkemize şart, yatırımcıyı izinler ve yönetmeliklerle uğraştırmamak lazım. Bürokrasinin amacı yatırımcının işini kolaylaştırmak. Devleti anonim şirket mantığı ile çalıştırmamız gerekiyor. Devlet millete hizmet için vardır yoksa başka ne işe yarar ki. Yatırımları teşvik noktasında destekleyeceğiz. Yeşil enerji olarak nitelendirdiğimiz yenilenebilir enerji türü olan rüzgar, güneş ve jeotermal enerjilerini burada kuracağız, Dikili, Kınık ve Bergama bölgesinde bunla ilgili projelerimiz var. Hem çevreyi koruyacak hem de enerji üretecek. Bu konuda sizleri tebrik ediyorum işletmeleriniz jeotermal enerji ile üretim yapıyor, bu enerjinin kullanımı bakımından çok önemli."