Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, İtalya'nın ulusal televizyon kanallarından Rai'ye röportaj verdi -Hotar: -"12 yıldır uyguladığımız sosyal politikalarımız, yardım ve hizmetlerimiz bu dönem muhalefet partileri tarafından vaatler şeklinde seçim bildirgelerinde yer almaktadır"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Hükümetin 12 yıldır uyguladığı sosyal politikaların, yardım ve hizmetlerin, muhalefet partilerince vaatler şeklinde seçim bildirgelerine konulduğunu belirtti.

Hotar, Gaziemir ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nde, İtalya'nın ulusal televizyon kanallarından Rai'ye röportaj verdi.

İtalyan gazeteci Emanuele Fiorilli'nin seçim kampanyaları ve hükümet politikaları hakkında sorularını yanıtlayan Hotar, seçime sayılı günler kala çalışmaların hızla sürdüğünü dile getirdi. 

Daha gelişmiş bir Türkiye için "İslam, başörtüsü, demokrasi ve Recep Tayyip Erdoğan " kelimelerinin anahtar olduğunu ifade eden Hotar, şunları kaydetti:

"AK Parti hükümetleri olarak 12 yıldır uyguladığımız sosyal politikalarımız, yardım ve hizmetlerimiz bu dönem muhalefet partilerince vaatler şeklinde seçim bildirgelerinde yer almaktadır. Uygulamaya başladığımız ilk yıllarda, halkı sadakaya alıştırmakla itham edildiğimiz günlerden aynı vaatlerin muhalefet tarafından yapıldığı günlere gelmiş olmamız sevindirici ancak halkımıza bu hizmet ve faaliyetleri tekrar hatırlatmamız, geleceğe yönelik daha fazla yapacaklarımızı tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor. 12 yıl öncesini, bugünü ve gelecekteki AK Parti vizyonunu ortaya koyarak, muhalefetin ancak yeni yeni bunların farkına vardığını daha iyi anlatmamız, bu yöndeki sorumluluğumuzu artırıyor. Muhalefet partileri, Hükümetimizin uyguladığı yardım faaliyetlerini ve projeleri kendileri yapacakmış gibi gösteriyor. Özellikle gençlerimize, yaptıklarımızı hatırlatmamız, ülkemiz ve geleceğimiz için yaptıklarımız hakkında onları bilgilendirmemiz gerekir."

-"Müdahale değil sadece bir öneri"

Fiorilli'nin bir sorusu üzerine Hotar, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu, Hükümeti devirmeye çalışan ve kanun dışı işler yapmak isteyen herkesin ceza aldığını belirterek, "Cezaevlerinde sadece gazetecilik mesleğini yaptığından dolayı kimse bulunmuyor" ifadesini kullandı. 

Bir başka soru üzerine Hotar, Türkiye'de olduğu gibi Avrupa ülkelerinde de çocuk sahibi olmak isteyenlere devletin her türlü desteği verdiğine işaret ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve biz yetkililerin çocuk sayısı belirtmemiz müdahale değil sadece bir öneridir" ifadesini kullandı.

İtalyan gazetecinin, " Mustafa Kemal Atatürk ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki benzerlik ve farklar nedir" sorusunu Hotar, şöyle yanıtladı:

"Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, yadsınamaz milli kahramanımızdır. Ülkemizin kurtuluşu, kuruluşu, birliği, bütünlüğü ve  dış dünyaya açılmasında mücadele etmiş Türkiye Cumhuriyeti'nin lideridir. Recep Tayyip Erdoğan ise AK Parti'nin kurucusu, kurucu genel başkanımız, 12 yıl başbakanımız, bugün ise cumhurbaşkanımızdır. Her ikisi de Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınması ve gelişmesi için ülkesinin menfaatleri doğrultusunda hareket eden liderlerimizdir."