Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge milletvekili adayı Dağ: - "Muhalefet boş olduğu için CHP'nin boşluğunu HDP kapatmaya çalışıyor"

İZMİR (AA) - AK Parti  İzmir Milletvekili ve 2. Bölge milletvekili adayı Hamza Dağ, "muhalefet boş olduğu için CHP 'nin boşluğunu HDP'nin kapatmaya çalıştığını" savundu.

Çiğli'de vatandaşlarla bir araya gelen Dağ, ülkedeki asıl sorunun ana muhalefet ve yavru muhalefet sorunu olduğunu belirtti.

 Dağ, iktidarı zorlayacak bir muhalefete ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "Yeter ki iktidarı zorlasın muhalefet. İktidarı zorladığı zaman en azından alternatif ortaya çıkar. Ama bakıyorsunuz CHP'nin MHP 'nin ve HDP'nin de iktidarı zorlama gibi bir durumu yok. Muhalefet boş olduğu için CHP'nin boşluğunu HDP kapatmaya çalışıyor. HDP, CHP'leşmeye başladı. HDP, CHP'nin söylemlerini savunmaya başladı. Örneğin Kabe'yle Taksim'i aynı kefeye koymak aslında CHP'nin söylemlerine yakın bir söylem. Yine CHP diyaneti kaldıracağım diyor, HDP'de aynı şeyi söylüyor. HDP CHP'nin boşluğunu doldurmaya çalışıyor" diye konuştu.