Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili adayı Ceyhun: "Çözüm sürecinin garantisi AK Parti'dir"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir 1. bölge milletvekili adayı Ozan Ceyhun, çözüm sürecinin garantisinin AK Parti olduğunu söyledi. 

Ceyhun, seçim çalışmaları kapsamında, Narlıdere Tuncelililer Derneği'ni ziyaret ederek, dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Dernek yöneticilerinin ve üyelerinin isteklerini dinleyen Ceyhun, çözüm sürecinin geleceğine yönelik endişelerin dile getirilmesi üzerine, şunları kaydetti: 

"Çözüm sürecini başlatan ve devam ettirecek olan biziz. AK Parti hükumeti hep 'analarımız ağlamasın, aileler dağılmasın' diye yola çıktı. Çözüm sürecinin garantisi AK Parti'dir. Tuncelili kardeşlerimizin bizim nazarımızda İzmirli kardeşimizden, Antalyalı kardeşimizden, Amasyalı kardeşimizden farkı yok. Biz, 'analarımız ağlamasın' diye buradayız. Tek vatan, tek devlet ve tek bayrak altında hep birlikte olacağız."

Ceyhun, dernek yöneticilerinin, "bugüne kadar HDP'de dahil hiçbir siyasi parti temsilcisinin derneklerini ziyaret etmemiş olduğunu" söylemesi üzerine de "Hiç merak etmeyin, ben onlar adına da buradayım. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkesin, her kesimin vekili olacağım. Bundan şüpheniz olmasın" dedi.