Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Grup Başkanvekili Vural, sosyal medya aracılığıyla 10 başlıkta en çok paylaşımda bulunan 200 kişiye çiçek hediye edilecek "Umut Çiçekleri" adını verdikleri kampanyayı başlattı

İZMİR (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Grup Başkanvekili Oktay Vural, sosyal medya aracılığıyla 10 başlıkta en çok paylaşımda bulunan 200 kişiye çiçek hediye edilecek "Umut Çiçekleri" adını verdikleri kampanyayı başlattı.

Oktay Vural, tanıtım toplantısında, İzmir'in sembolü olan çiçekleri, seçim kampanyasının unsurlarından biri olarak kullandıklarını belirtti. 

"umutcicekleri.com" adresli internet sitesine twitter adresini kullanarak bağlanan kullanıcıların, açılan İzmir haritası üzerinde istediği yere tıklayarak, sanal ortamda çiçek ekebileceğini anlatan Vural, şunları söyledi:

"Toplumumuz, umutsuzluğa kapılmaktadır. En zor gününde dahi umudunu yitirmeyen milletin çocuklarıyız. Yeniden umutla doğmak isteyen toplumun beklentilerini anlatan kavramları, çiçeklerimize ad olarak verdik. Kampanyaya katılanlar, umut, barış, ahlak, adalet, gelecek, refah, kalkınma, huzur, özgürlük ve birlik çiçeklerini seçip, paylaşımda bulunabilecek. Şu ana kadar 10 başlıktan en çok adalet konusunda paylaşımda bulunuldu. Adalet konusunda arayış var. Adaletin olmadığını ifade ediyorlar."

Vural, kampanya kapsamında, en çok paylaşımda bulunan 200 kişinin evine, 4 Haziran'dan itibaren çiçek göndereceklerini kaydetti.

- "MHP, darbecilerle mücadele ediyordu"

Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Adnan Menderes asılırken MHP neredeydi?" söyleminin ardından "1980 darbesi olurken MHP neredeydi?" diye sorduğunu belirterek, şöyle konuştu:

" AKP , vatandaşın kendisinden koptuğunu gördükçe, yalan ve iftirayı siyasetin malzemesi olarak kullanmaya devam ediyor. Davutoğlu'nun şirazesinin iyice kaydığını görüyoruz. Dış politika ve başbakanlığı sıfırlayan, tarihi de sıfırlıyor. Mitinglerinde, (Nuh tufanı olduğunda, Kabil Habil'i öldürdüğünde, Malazgirt'te MHP nerede?) diye sorarsa, kimse şaşırmasın. Siz evlerinizde kös kös otururken, MHP darbecilerle mücadele ediyordu. AKP, PKK ve HDP, aynı bağın gülü, aynı fidanın güller açan dalısınız. Bölücülerle aynı kaptan yer, aynı kaba pislersiniz."

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in makam aracını iade etmesiyle ilgili tartışmalara da değinen Vural, "Millet arabasına benzin alacak para bulamıyor, Cumhurbaşkanı sanki herkes o arabayı alabiliyormuş gibi Diyanet İşleri Başkanı'nı savunuyor" eleştirisinde bulundu.

Vural, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'le ilgili kaset tartışmalarına dair, "Yalan ve iftirayı siyaset malzemesi yapanlar, iftira hatipleridir. İftira atanlara karşı, bir şey de yapılmıyor. Bu iftiralar, bumerang gibi kendilerine dönmektedir. Bu iftirayı siyasi amaç için kullanacak kadar gözü dönmüşlerin, milletin hiçbir değeriyle alakası yok" diye konuştu.