Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Sayan: "AK Parti'den önce benim annem bile IMF Başkanı'nın adını biliyordu. Şimdi ben bile bilmiyorum. Bundan daha büyük bir şeref var mı"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, " AK Parti 'den önce benim annem bile IMF Başkanı'nın adını biliyordu. Şimdi ben bile bilmiyorum. Bundan daha büyük bir şeref var mı" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bayraklı ilçesindeki Sevgi Yolu'nda düzenlenen mitingde konuşan Sayan, "Bol ikramiye ve paradan bahsedenlerin bu ülkeyi Kemal Derviş'e nasıl muhtaç ettiklerini unutmadıklarını" söyledi.

Sayan, "Mesut Yılmaz, Devlet Bahçeli ve rahmetli Bülent Ecevit'in, Derviş'in karşısında nasıl el pençe durduklarını unutmamız mümkün değil. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Kimse Türkiye insanını, 2001 öncesindeki insan sanmasın. Milletin gözünün içine bakarak yalan söyleyen ve vaatlerde bulunan muhalefet liderlerine, vatandaş asaletinden ötürü cevap vermiyor" diye konuştu.

Muhalefetin "un ambarına giren fareler gibi" parayı dağıtmak istediğini belirten Sayan, şunları kaydetti:

"Kemal Derviş ve onun gibiler artık Türkiye'de para kazanamayacak. AK Parti'den önce benim annem bile IMF Başkanı'nın adını biliyordu. Şimdi ben bile bilmiyorum. Bundan daha büyük bir şeref var mı. 2015 seçimleri Türkiye'yi Suriyeleştirmek isteyenler ile onlara müsaade etmek istemeyenler ve onlara direnenlerin seçimidir. Seçimlerde ülkenin geleceği oylanacak. Bu seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri gibi bu bir memleket davasıdır."

Türkiye'nin çok büyük bir oyunla karşı karşıya olduğunu savunan Sayan, "Eskiden Kürt kelimesi duyduğunda midesi bulanan insanların şimdi HDP barajı geçsin diye mücadele ettiğini" söyledi.