Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- HDP İzmir İl Eş Başkanı Uğur: -"Cumartesi günü partimizin Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın katılımıyla düzenleyeceğimiz mitingimiz, İzmir'de birlikte yaşama iradesi, barış, kardeşlik ve eşitliğin göstergesi olacaktır"

İZMİR (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur, partisinin İzmir mitinginin birlikte yaşama iradesi, barış, kardeşlik ve eşitliğin göstergesi olacağını bildirdi.

Uğur, parti binasında yaptığı basın toplantısında, 23 Mayıs Pazar günü Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katılımıyla yapılacak mitinge ilişkin bilgiler verdi.

Mitinge 100 bin kişinin üzerinde bir katılım beklediklerini belirten Uğur, İzmir'in 30 ilçesinin yanı sıra, çevre illerden partililerin mitinge geleceğini ifade eti.

Yunanistan'da iktidar partisi Syriza'dan da önemli yetkililerin katılacağını bildiren Uğur, "Cumartesi günü partimizin Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın katılımıyla düzenleyeceğimiz mitingimiz, İzmir'de birlikte yaşama iradesi, barış, kardeşlik ve eşitliğin göstergesi olacaktır. İzmir mitingimiz Ege'nin iki yakasının birleştirildiği, barış mesajlarının verileceği önemli bir miting olacaktır" diye konuştu.

Uğur, İzmir valiliği ve emniyet yetkilileriyle de konuşarak mitingin huzur içinde geçmesi için her türlü önlemi aldıklarını, mitingin barış, kardeşlik ve şenlik havasında geçmesini beklediklerini sözlerine ekledi.