Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: - "Türkiye'nin 12 yılda elde ettiği kazanımları bol keseden vaatlerle koalisyon öneren partilerin keyfi uygulamalarına ve söylemlerine bırakamayız"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Türkiye 'nin 12 yılda "iğneyle kuyu kazar gibi" birçok kazanım elde ettiğini belirterek, "Bu kazanımları, bol keseden vaatlerle koalisyon öneren partilerin keyfi uygulamalarına ve söylemlerine bırakamayız" dedi.

Seferihisar ilçesinde seçim çalışmalarında bulunan Hotar, Sığacık'ta vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi.

Partililerin sevgi gösterisinde bulunduğu Hotar, çocuklara oyuncak dağıttı.

Hotar, burada yaptığı konuşmada, AK Parti 'nin birliği, beraberliği bozmadan Türkiye'yi bugünlere kadar getirdiğini, Türkiye ailesinin birliğinin, beraberliğinin bozulmaması için partililere büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.

-"Çocuklarımızın geleceğini feda etmeyiz"

"İğneyle kuyu kazar gibi çok ciddi kazanımlar elde ettik" diyen Hotar, Türkiye'nin 12 yıl öncesiyle şu anının karşılaştırılmasını istedi.

Hotar, "12 yıl önce Türkiye neydi bugün ne? Başlık vermeyeceğim, siz hangi konuyu isterseniz kıyaslayabilirsiniz. Gençlerimize bu kazanımları hatırlatmak lazım. Öncelikle komşumuzdan akrabadan ama önce kendi çocuklarımızdan başlayacağız. Biz bu kazanımlarımızı bol keseden vaatlerle koalisyon öneren partilerin keyfi uygulamalarına ve söylemlerine bırakamayız. Biz çocuklarımızın geleceğini feda etmeyiz" diye konuştu.

Partililerden herkesin bir fazla oy getirmesini isteyen Hotar, "Bunun yükümlülüğünü kendimize borç bilelim. Bu partimize, bugüne kadarki emeklerimize, Türkiye'nin kazanımlarına, gelecekteki hedeflerimize borcumuz" dedi.

Hotar, daha sonra beraberindeki AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, AK Parti İzmir milletvekili adayı Hüseyin Kocabıyık ve partililerle balıkçı esnafını ziyaret etti.