Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu: "MHP iktidarında özel teşvik ve desteklerle ekonominin belkemiği olan KOBİ'leri büyüterek işsizliğe set çekeceğiz"

İZMİR (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, iktidara gelmeleri halinde KOBİ'leri büyüterek işsizliğe set çekeceklerini söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında  Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları ziyaret eden Tanrıkulu, sanayicilerin sorunlarını dinledi, partisinin vaatlerini anlattı. 

Tanrıkulu, MHP iktidarında sanayicilerin "baş tacı" yapılacağını, KOBİ'ler için özel pazar kuracaklarını belirtti.

AK Parti hükumetinin ekonomi alanında yanlışlar yaptığını savunan Tanrıkulu, Türkiye'yi bu yanlıştan kurtaracaklarını ifade ederek şöyle konuştu:

"Öncelikle yeni bir teşvik sistemi oluşturacağız. Sektörel ve ilçe bazlı teşvike geçeceğiz. İleri teknoloji üretimlerine öncelikle destek olacağız. 'İş Melekleri Sistemi' ile katma değer yaratacak üretimlerin kısa sürede hayata geçmesini sağlayacağız. MHP iktidarında özel teşvik ve desteklerle ekonominin belkemiği olan KOBİ'leri büyüterek işsizliğe set çekeceğiz. Bu sistemle katma değerli üretimle ülke ekonomisi büyürken işsizlik de ortadan kalkacak."

Tanrıkulu, 13 yıllık AK Parti iktidarında sanayi ve üretimi artırmak için hiçbir adım atılmadığını, uygulanan teşvik sistemlerinin de sonuç vermediğini iddia etti.