Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım: - "İktidar iddiası olmayan muhalefet partileri, HDP'ye umut bağlamış"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, iktidar iddiası olmayan muhalefet partilerinin HDP'ye umut bağladığını belirterek, "Seçim sonuçları beklenmeden koalisyon pazarlıkları bile yapılıyor. AK Parti'yi alaşağı etme şansları yok" dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında bir grup  adamıyla bir araya gelen Binali Yıldırım, istikrar ve kalkınmanın sürekliliği için sağduyulu bir seçim çağrısında bulundu. 

AK Parti iktidarı olarak bugüne kadar ülkenin büyümesi, refahının artması ve istikrardan insanımızın faydalanması için çaba sarf ettiklerini belirten Yıldırım, iktidarın Türkiye 'yi güçlendirme çabasının ise halk tarafından takdirle karşılandığını ifade etti. 

Bazı odaklar tarafından yapılan hizmetlerin görmezlikten gelinerek, sonuçlarının nereye varacağının bilinmeden çeşitli söylemlerin ortaya atıldığına dikkati çeken Yıldırım, "Koalisyonlar kısa vadeli rantları sever. Orada ülkenin geleceği için kalıcı uzun vadeli yatırımlar önemini kaybeder. Türkiye için koalisyon dönemleri hep kayıptır" dedi. 

Hiçbir tereddüt yaşamadıkları bu seçimde katılımın yüksek olmasını beklediklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Biraz alışılmışın dışında çok sakin, sessiz bir seçim dönemi geçiriyoruz. İktidar iddiası olmayan muhalefet partileri, HDP'ye umut bağlamış. Seçim sonuçları beklenmeden koalisyon pazarlıkları bile yapılıyor. AK Parti'yi alaşağı etme şansları yok. Ancak birtakım oyunlara başvuruyorlar. HDP üzerinden elde edilmeye çalıştıkları sonuç bir yıkım projesidir. Bizim ömrümüzü verdiğimiz işleri gelirler birkaç ayda tarumar ederler. Yapmak zor yıkmak kolaydır. İsteğimiz güçlü ve sürekli reformcu bir iktidar olsun."

7 Haziran seçiminde beklentilerinin daha güçlü bir iktidardan yana olduğunu dile getiren Binali Yıldırım, Türkiye'nin hiçbir zaman koalisyon iktidarlarına mecbur kalmaması gerektiği temennisinde bulundu.